במקום יום הולדת: סרט לזכר שירה בנקי ז"ל

הנערה שנרצחה השנה במצעד הגאווה בירושלים הייתה אמורה לחגוג היום את יום הולדתה ה-16. לזכרה, החליטו הוריה לפרסם סרטון עם תמונות של שירה מימי ילדותה ונעוריה, וקראו בו לציבור לנהוג בסובלנות זה כלפי זה ולהימנע מאלימות

יום הולדת עצוב: הוריה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה בפיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים, מציינים היום (ראשון) את יום הולדתה ה-16 ולכבודו הם פרסמו סרטון מיוחד לזכרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון יום ההולדת מוצגות תמונותיה של שירה, וברקע ניתן לשמוע את הוריה הקוראים לסובלנות. "אולי שמעתם על שירה, אנחנו מקווים ששמעתם עליה", הם אמרו. "שירה לא הולכת השנה לכיתה י"א, היא לא תיבחן בבחינת בגרות, היא לא תתנדב במקלט של ויצו, היא לא תנגן בפסנתר ולא תשיר.

"שירה נרצחה ברחובה של ירושלים על רקע אידיאולוגי על ידי רוצח יהודי שכמו רבים אחרים בטוח שהפרשנות שלו ל'מהי יהדות' וכיצד יש לקיים אותה היא הפרשנות היחידה האפשרית", הם המשיכו. "חמור מכך - הוא חשב שהדבר קודם להיותנו בני אדם.

"שירה שלנו נרצחה כי רבים שאומרים או חושבים ש'השמאלנים הם סכין בגב האומה', 'שהחרדים הם פרזיטים', ש'האשכנזים כולם דפקו את המרוקאים', ש'המזרחים כולם ערסים', ש'הומואים זה מגעיל', ש'רפורמים הם לא יהודים', ש'לחילונים אין ערכים' וש'כל הערבים אותו דבר'", הוסיפו ההורים של שירה. "אסור שביטויים מסוג זה ישתרשו ואנחנו חייבים להאמין שמי שאומר אותם - לא חשב על משמעות המילים ובוודאי לא התכוון להכללות שכאלו, השוללות את זהות הפרטים בקבוצה".