במחאה על הקיצוץ הצפוי בהטבות המס – שביתה כללית בגליל המערבי

החל מהבוקר לא יתקיימו לימודים ולא תתקיים קבלת קהל במוסדות העירוניים בגליל המערבי, במחאה על החלטת הממשלה שצפויה לקצץ בגובה הטבות המס ליישובים. ראשיה המועצות המקומיות והערים טוענים כי מדובר במדיניות "אנטי חברתית ומפלה" ומבטיחים לצאת לרחובות ולהפגין כבר מחר

החל מהבוקר: שביתה בגליל המערבי (אייל בן יעיש, חדשות 2)

מחאת המס מתרחבת: הערים והמועצות המקומיות בגליל המערבי יפתחו הבוקר (ראשון) בשביתה ללא הגבלת זמן במחאה על הקיצוץ הצפוי בהטבות המס שמקבלים תושביהן. במסגרת השביתה לא תתקיים קבלת קהל במוסדות העירוניים ומוסדות החינוך יושבתו, למעט החינוך המיוחד. אם צעדים אלו לא יעזרו, ראשי הישובים מבטיחים כי הם ותושביהם יצאו להפגין בכל הגליל המערבי כבר מחר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביישובים עכו, נהריה, מעלות תרשיחא וכפר ורדים החליטו לפתוח בשביתה לקראת כינוס ועדת הכספים של הממשלה שיתקיים מחר, ובמסגרתו צפויה הוועדה להכריע מיהם היישובים שיזכו להטבות במס ומה גובה ההטבות שיקבלו. ביישובי הגליל חוששים שהוועדה תחליט לקצץ בגובה ההטבות, ולכן החליטו על השבתה ויציאה להפגנות.

כבר בשבוע שעבר החלו יישובי הגליל המערבי לנקוט בעיצומים בעקבות פרסום רשימת היישובים הזכאים החדשה - אליה נוספו יישובים, אך לא תקציבים. המשמעות היא שהכסף למימון ההטבה יבוא מהיישובים שזכו עד היום בהטבה, ולא מתוספת תקציבית.

ראשי הרשויות ממשיכים במאבק

ראשי הרשויות המובילים את המאבק תקפו את החלטת הממשלה המסתמנת וטענו כי: "הממשלה החלה במדיניות של הדרת הפריפריה ומתייחסת אלינו כאל שקופים". עוד הוסיפו ראשי היישובים כי יאבקו בהחלטה בכל דרך חוקית אפשרית.

"ההבטחות למדיניות חברתית, הפכו לביצוע של מדיניות אנטי חברתי ומפלה, שתחזיר את הפריפריה עשרות שנים לאחור. אנו נזכיר לראש הממשלה ולשר האוצר כי אין מדינה בלי פריפריה", אמרו ראשי הרשויות.