ארד לג'רבי ומוקי באבו-דאבי

שגיא מוקי וירדן ג'רבי התחרו באיחוד האמירויות תחת איגוד הג'ודו העולמי ולא תחת דגל ישראל, כפשרה עם מארגני האירוע. "למרות שדגל ישראל לא נמצא פה הרגשתי שאני מייצג פה מדינה שלמה", אמר מוקי אחרי הזכייה. "זה רק נתן לי עוד מוטיבציה להראות שלא ימחקו אותנו"

שתי מדליות לג'ודאים ישראלים על אדמת איחוד האמירויות: ירדן ג'רבי ושגיא מוקי זכו שניהם במדליית ארד בגראנד פרי באבו דאבי. שניהם הופיעו, בהוראת מארגני התחרות היוקרתית, תחת שם איגוד הג'ודו העולמי, ולא תחת דגל ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

באיגוד הישראלי הסבירו כי הייתה זאת פשרה, וכי האפשרות השנייה היתה לא להתחרות כלל. בטקסי המדליות, דגל ישראל הוא היחיד שלא הופיע לצד יתר דגלי המנצחים.

"למרות שדגל ישראל לא נמצא פה הרגשתי שאני מייצג פה מדינה שלמה", אמר לאחר ההישג שגיא מוקי. "כשאמרו לי שאני לא יכול להתחרות עם דגל ישראל זה רק נתן לי יותר מוטיבציה להראות שאי אפשר למחוק אותנו, שאנחנו תמיד נהיה הכי גבוה שאפשר". מוקי הוסיף כי "אני שמח שהצלחתי לזכות בארד, ואפילו שאין דגל הרגשתי שאני נלחם למען המדינה. לא חשששתי לבוא לפה".

ירדן ג'רבי, ארכיון (הוועד האולימפי)

שני הג'ודאים ניצחו, ג'רבי את יריבתה ההולנדית ומוקי את יריבו הבלגי, באיפון, כלומר בהטלה על הגב, הכרעה מושלמת, ובכך זכו בניקוד הגבוה ביותר.

הגראנד פרי באבו דאבי מהווה תחרות חשובה שתעניק לשני הספורטאים נקודות קריטיות לקראת אולימפיאדת ריו ב-2016. המארגנים, תחת התירוץ של שיקולי ביטחון, הודיעו שהם לא מוכנים שדגל ישראל יופיע, לא תחת הבגדים ולא באולם.