20 שנים לרצח: מתאספים בכיכר. חי

החל מ-17:30 נחסמו רחובות רבים הסובבים את כיכר רבין שבתל אביב, כשאלפים צפויים לגדוש את המקום באירוע לציון 20 שנים לרצח רבין. אובמה ינאם על גבי מסכי הענק. בין הנואמים: ביל קלינטון והנשיא ריבלין. כל הפרטים

אלפים צפויים להגיע הערב (שבת) לכיכר רבין שבתל אביב, לאירוע לציון 20 שנים לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, שתתקיים תחת הכותרת "זוכרים את הרצח, נאבקים על הדמוקרטיה". בין הנואמים: נשיא ארצות הברית ברק אובמה שיישא דברים על גבי מסכי הענק במקום, נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון והנשיא ראובן (רובי) ריבלין. מארגני האירוע: "ההכנות לעצרת מתקיימות על רקע רצף פיגועי הטרור והאירועים הקשים של התקופה האחרונה שמדגישים את הצורך הגובר לבודד ולהוקיע את האלימות והגזענות"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל מהשעה 17:30 חסומים לתנועה הצירים הבאים:

• אבן גבירול ייחסם לתנועה לשני הכיוונים בין שאול המלך לפנקס.

• שדרות שאול המלך ייחסמו לתנועה מוויצמן עד אבן גבירול.

• רחוב פרישמן ייחסם לתנועה מכיכר מסריק עד אבן גבירול.

• שדרות דוד המלך ייחסמו לתנועה מויצמן עד אבן גבירול.

• רחוב גורדון ייחסם לתנועה משלמה המלך ועד מלכי ישראל.

• רחוב מלכי ישראל ייחסם לתנועה לשני הכיוונים מבן גוריון ועד שדרות חן.

• שדרות בן גוריון ורחוב הדסה ייחסמו לתנועה משלמה המלך ועד אבן גבירול.

• רחוב בלוך ייחסם לתנועה מארלוזורוב עד אבן גבירול.

• רחוב ארלוזורוב ייחסם לתנועה מוויצמן עד אבן גבירול.

בנוסף ייחסמו לתנועה רחובות סמוכים המובילים לכיכר רבין.

במהלך העצרת יוקרן נאום של הנשיא האמריקני שהוקלט במיוחד לאירוע. לדברי מארגני העצרת, אובמה צפוי להעביר בנאומו מסר ישיר לאזרחי ישראל בדבר התהליך המדיני במזרח התיכון.

לצד נאומו המוקלט של הנשיא אובמה צפוי לנאום גם נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון, שנחת ביום חמישי האחרון בישראל לקראת האירוע. לשורת הנואמים המרכזיים מתווסף גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וכן נציג ממשפחת רבין - יונתן בן ארצי.

יישא נאום על גבי מסכים, אובמה (רויטרס)

הכיכר, הערב

לעצרת צפויים להגיע דמויות ציבוריות משמאל ומימין, בהם גם שרה רוזנפלד, אמו של מלאכי רוזנפלד שנרצח בפיגוע בצומת שבות רחל. כמו כן צפויים להופיע גם מספר אמנים בהם נינט, ריטה, שי צברי שלומי שבן ואחרים.

במקביל נערכים במשטרה בכוחות מתוגברים לאבטח את באי העצרת על מנת לאפשר את קיומה. באזור שסביב העצרת יחול איסור על נשיאת נשק. כמו כן, במסגרת ההיערכות צפויים להיחסם מספר צירי תנועה מרכזיים בעיר. במשטרה המליצו להשתמש באפליקציית Waze שבה יסומנו החסימות וסגירות הצירים, כולל עדכונים ופתיחת צירים במהלך העצרת.