אומדים נזקים באזור השרון: "כמו אחרי מלחמה"

תושבים בשרון שנפגעו מההצפות גורפים את המים ומייבשים את הבתים והמכוניות. "ציוד ששווה הרבה כסף נזרק לפח", אמרה בעלת דוכן פיס. את הזעם הם מפנים לעיריות. "לאן הארנונה הולכת?", שאל ליאור שביתו הוצף. כתבנו יצא לבדוק איך נראה האזור ביום שאחרי

תושבי אזור השרון התעוררו הבוקר (חמישי) בחשש רב, שמא הגשמים שירדו בשעות הלילה גרמו פעם נוספת להצפות. ההפוגה הזמנית במשקעים הוציאה רבים מהם לרחוב, בניסיון לאמוד את הנזק הרב שנגרם. "מי יפצה אותנו על מה שקרה?", תהו רבים מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבת רעננה שרכבה הוצף ברחוב הר סיני בעיר וניזוק, סיפרה לחדשות 2 Online על חוסר האונים שהיא חשה לנוכח המצב. "החנתי אתמול את האוטו והלכתי לעבודה, הוא הוצף לחלוטין. מי יפצה אותי על הנזק הזה, העירייה? איפה התשתיות על מה בדיוק אנחנו משלמים מסים כאן?".

מי הגשמים גרמו גם להצפת עמדת דוכן הפיס ברחוב אחוזה בעיר, כשהמים הגיעו לגובה של כחצי מטר וגרמו לנזק רב. "המקום נראה כמו אחרי מלחמה", סיפרה מפעילת הדוכן בעודה מנסה לגרוף את הבוץ שהותירה הסופה במקום. "ציוד רב נזרק היום לפח, יש פה מערכת ששווה הרבה כסף", הוסיפה.

עבורה ועבור בעלי עסקים רבים באזור לא מדובר רק בנזק לרכוש, אלא גם בהפסדים כספיים מאי יכולתם לשוב לעבודתם. "הנזק הראשון הוא שהפסקנו לעבוד בגלל ההצפה", אומרת מפעילת הדוכן. "הבעיה היא שזה עומד לקרות עוד פעם, אז גם אם שואבים עכשיו את המים יכול להיות שזו עבודה לחינם".

העירייה פועלת לפינוי המפגעים (חדשות 2)

ליאור, תושב כפר סבא שמים רבים חדרו לביתו, חזר גם הוא על התסכול שחשים התושבים: "מה שקרה פה אתמול היה ביזיון גדול. כל זה יכול היה להימנע אם היו עושים את הגיזום ואת הניקיון בזמן. אנחנו משלמים ארנונה כל השנה, אם לא תשלם במשך חודש יעשו לך בלאגן, אז לאן הכסף הזה הולך?".

"זה סיוט שאי אפשר לתאר, מי שלא ראה מה קרה כאן לא יכול להבין", אומרת תושבת נוספת מכפר סבא שביתה הוצף אמש בעקבות הגשמים. "החלטתי לא ללכת לעבודה היום כי אני פשוט חוששת שזה יקרה פעם נוספת". את היממה האחרונה היא מעבירה בעל כורחה עם מגב, בניסיון לגרוף את המים.

בבית משפחת מלול הוצפה אתמול סוכת האבלים שהוקמה לאחר מותו של אב המשפחה. "חילצו אותנו מכאן ועברנו לבית הכנסת, גם הוא הוצף והתחלנו לגרוף את המים", סיפרו בני המשפחה שקמו היום מהשבעה. "זה היה מחזה ממש מפחיד. בגלל ההצפות בלוני גז התנתקו מהדירות והתחילו לצוף ברחוב".

בין הנזקים שהתגלו הבוקר, בור גדול שנפער ברחוב טירת צבי בכפר סבא בעקבות השיטפונות. במקום נגרמו עומסי תנועה ואנשי העירייה הגיעו למקום בניסיון לתקן את המפגע במהירות האפשרית.

ההצפות שהכו באזור הגיעו בעקבות פרצי הגשם שהכה בכמויות שוברות שיא לחודש אוקטובר. ברעננה לדוגמה ירדו אתמול 88 מ"מ גשם, מרביתם המכריע בשעות היום. ביקום ירדו 53 מ"מ אתמול ו-196 מ"מ מתחילת החודש. בגעש 42 מ"מ ו-202 מ"מ מתחילת החודש.

אחרי הלילה הסוער שכלל סופות רעמים וברקים גם הבוקר חזר הגשם לאזורנו, אך בעיקר באזור החוף ובכמויות נמכות בהרבה. בכך מקווים התושבים בשרון כי התחזית הקודרת של הימים האחרונים תדלג עליהם, לפחות במערכת החורפית הנוכחית.