הנוסע הערבי נחשד כמחבל - לשווא

מחיר נוסף למתיחות: נוסעים באוטובוס בצפון חשדו בנוסע ערבי שעלה בתחנה בבית שאן. כוחות משטרה הוזנקו עם נשק שלוף, עצרו את האיש, לקחו אותו לחקירה - ואז התבר שמדובר בנוסע תמים, שרק רצה לחזור הביתה בשלום

מוחמד עכאווי, תושב דיר אל אסד, כמעט שילם בחייו בגלל חשדנות האזרחים ברחובות. עכאווי רק רצה להגיע הביתה בתום יום עבודה עד שנחשד על ידי נוסעי האוטובוס כמחבל בשל מראהו, הוא הורד מהנסיעה בנשקים שלופים ונלקח לחקירת שב"כ. בינתיים תמונותיו התפרסמו ברשתות החברתיות בהן נטען כי היה בדרכו לבצע פיגוע דקירה. "אני עכשיו בן אדם אחר", הוא תיאר את החוויה הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עכאווי היה בדרך חזרה מעבודתו בבית שאן במונית, אך החשש והפחד הובילו את נהג המונית להוריד אותו באמצע הדרך. אז עלה עכאווי לאוטובוס לנסיעה שיותר לא ישכח. במהלך הנסיעה, נוסעים מבוהלים הקפיצו ניידות משטרה ויס"מ שעצרו את האוטובוס והורידו ממנו את עכאווי בנשקים שלופים.

ברשתות החברתיות כבר הופצה השמועה שתושב דיר אל אסאד התכוון לבצע פיגוע, שתמונותיו עובר בידוק משטרתי מעטרות את הידיעות. גם המשטרה פרסמה בהתחלה הודעה לפיה נעצר ערבי ישראלי שהתכוון לבצע פיגוע, רק לאחר כמה שעות של חקירת משטרה ושב"כ עכאווי שוחרר.

"אני עכשיו בן אדם אחר". עכאווי (חדשות 2)

"אם היו הורגים אותי היו אומרים: כן היה לו סכין", מספר עכאווי. "הם חשדו בי רק בגלל המראה החיצוני, לא עשיתי שום דבר חשוד" הוסיף, תוך שהוא מציין כי הוא מבין מניין מגיע החשש בימים אלו אך מבקש לגלות סבלנות ואיפוק.