פרסום ראשון | קפטן בטיסה מספרד לישראל: "מיד ננחת בפלסטין"

נוסעים ישראלים ששבו בטיסה של חברת "איבריה" מספרד לישראל נדהמו למשמע אוזניהם: קפטן הטיסה הכריז כי המטוס עומד לנחות בתל אביב, שנמצאת ב"מדינת פלסטין". "לא הבנו למה הוא אמר את זה. הוא לא הזכיר כלל את המילה ישראל, וזה היה מכוון" סיפרו נוסעים. החברה בתגובה: "אנו מתנצלים, הטייס לא יטוס לישראל"

הקפטן חולל שערורייה במטוס (רויטרס)

"נוסעים יקרים, מיד ננחת בפלסטין": ישראלים שחזרו היום (רביעי) ממדריד לישראל בטיסה 3316 של חברת "איבריה" הספרדית נדהמו מההכרזה של הקפטן במערכת הכריזה של המטוס לפיה בעוד מספר דקות המטוס ינחת בתל אביב שבפלסטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מיד לאחר ההודעה המקוממת, שנמסרה בשפה הספרדית, הגיעה ההודעה באנגלית בה ציין הקפטן כי הטיסה תנחת בעוד מספר דקות בתל אביב. באף שלב, כך לטענת הנוסעים, הוא לא ציין את המילה "ישראל".

"הייתי טיפה המום", מספר ליאור, אחד הנוסעים לחדשות 2 Online. "כולם התחילו להתלחשש. היינו פשוט בשוק, אני לא מבין למה הוא אמר את זה. אנחנו חיים במדינת ישראל והוא היה צריך להגיד 'ישראל'. לא סתם הוא לא אמר את זה באנגלית. זה היה מכוון - ועוד בימים מתוחים אלה". נוסעת אחרת הוסיפה: "זה לא מקובל, כולם שמו לב לזה".

אחד הנוסעים אף שלח מכתב תלונה לחברה, שמפעילה טיסות סדירות רבות בין ישראל לספרד, בהן טסים ישראלים רבים. "אני ובני משפחתי נעלבנו נורא, זה כלל לא ראוי ולא עושה שירות טוב לחברתכם", כתב.

דוברת חברת "איבריה" בספרד מסרה לחדשות 2 Online: "מדובר בטעות שהקפטן הבין ותיקן בהודעתו בשפה האנגלית. אנחנו מצטערים מאוד ורוצים להתנצל בפני הנוסעים. אנו טסים זמן רב לתל אביב ואנחנו יודעים שהעיר היא במדינת ישראל ואין על כך ספק. אפילו קידמנו את התיירות לתל אביב במגזין שלנו. אנחנו נשוחח עם צוות הטיסה בנושא ונפתח בחקירה בנושא. הקפטן לא יטוס לתל אביב בתקופה הקרובה בשל המקרה".

לפניות לכתב: matanh@ch2news.tv