הפעוטה הושכבה לישון בגן - והתעוררה כשפניה חבולות

מה גרם לחבלות, שריטות ונשיכות על פניה של פעוטה בת שנה ושבעה חודשים שהושכבה לישון בגן בגבעת זאב? הגננות, ההורים המודאגים - וגם במשטרה תוהים. "אנחנו עוד לא יודעים מה קרה, ייתכן שילד הכה אותה או שבעל חיים נשך אותה", סיפרה אמה של הילדה

מי גרם לחבלות המסתוריות על פניה של הפעוטה? ילדה בת שנה ושבעה חודשים, בריאה לחלוטין, שהושכבה לישון בגן ילדים בגבעת זאב, התעוררה כשהיא פצועה ומדממת בפניה. הגננות שמעו את הילדה בוכה - וכשניגשו אליה, הבחינו בפצעים על פניה - מסיבה שאינה ברורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הילדה מתאוששת, עדיין אין לנו מושג מה קרה וגם הגננות לא יודעות לומר. אנחנו יכולים רק להעלות השערות", סיפרה האם בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי. "הרופאים אמרו שרואים על פניה חבלות, מכות, שריטות ונשיכות והם לא יודעים ממה זה נגרם. יכול להיות שילד או בעל חיים נשכו אותה, אולי חולדה".

"באותו הזמן היו בגן 4 גננות - כך טוענת המנהלת של הגן ששוחחתי איתה. מטפלת ניגשה לבת שלי אחרי ששמעה אותה בוכה וראתה את החבלות על הפנים", סיפרה האם, "כשהילדה הלכה לישון היא ישנה עם פנים נקיות לגמרי. לא היו לה שום חבלות לפני".

בגן לא הוצבו מצלמות - והגננות לא הבחינו בדבר מה חריג שיכול היה לגרום לחבלות על פניה של הילדה, מה שהופך את הסיפור הזה למסתורי ומטריד במיוחד. "לא ראו שילד מרביץ לה, לא ראו שום בעל חיים בסביבה. ליתר ביטחון, בתי קיבלה חיסון נגד כלבת והיא מטופלת באנטיביוטיקה למניעת זיהומים. אם בעל חיים אכן נשך אותה זה מאוד מסוכן לילד כל כך קטן. אנחנו לא שמענו על חולדות או על בעלי חיים שנמצאים בגן", הוסיפה האם ואמרה כי הגישה תלונה במשטרה.

תגובת רשות הגנים: "מבדיקה ראשונית ומחוות דעת שהתקבלה עולה כי הילדה הגיעה בבוקר לגן עם דלקת עיניים ברמה נמוכה וככל הנראה מדובר בהחרפה של הדלקת. כמו כן, ייתכן שמדובר באלרגיה שהתפשטה והשריטות נובעות מגירוד הילדה. חשוב להדגיש כי לדעת גורמי המקצוע נשללת פעולה רשלנית או אלימה באופן מוחלט.

"מנכ"ל הרשת הקים צוות בדיקה בראשות המפקחת הארצית וגורמי מקצוע נוספים. המנכ"ל שוחח הבוקר עם ההורים, ולדבריהם התופעות בפניה של הילדה כמעט חלפו. עם סיום הבדיקה הרשת תיידע את כלל הגורמים בתוצאות".