הצפות והפסקות חשמל בשרון: "זאת אנרכיה, אנחנו במלחמה"

ראשי ערים בשרון, ששוב מתמודדים עם הפסקות חשמל נרחבות, וגם עם הצפות ענק דורשים להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת המחדלים. ראש עיריית הרצליה: "מצב חסר תקדים, מישהו יצטרך לתת את הדין". ראש עיריית רעננה: לבדוק איך התכוננו בחברת החשמל

כפר סבא, היום (ארנון אלקנה)

ראשי הערים באזור השרון זועמים לאחר שגם היום (רביעי) גרם הגשם שירד להפסקות חשמל ולהצפות - שמשפיעות על חייהם של עשרות אלפי תושבים. "אנחנו במצב של מלחמה", הם אומרים בשיחה עם חדשות 2 Online, "צריך להקים ועדת חקירה על מה שקרה כאן בימים האחרונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצפות גם בהרצליה, היום (דוברות כיבוי והצלה)

ראש עיריית רעננה זאב בילסקי נאלץ לצאת הבוקר לרחובות עירו על מנת לסייע לכוון את התנועה בעקבות פקקי התנועה שנוצרו. "זה התחיל עם שני פיגועים ברעננה ועבר לפיגוע של חברת החשמל. ברעננה חברת החשמל לא עשו את הגיזום שרק הם יכולים לעשות מתחת לקווי המתח הגבוה. צריך לבדוק מה קרה כאן במשך יותר מ-70 שעות כשלאנשים לא היה חשמל".

ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו סיפר: "אנחנו נמצאים במצב של שיטפונות מאוד גדולים. אנחנו מקווים שהרגיעה בגשמים תאפשר לנו להגיע לבתים ולטפל בכולם. מחדל החשמל כבר מאחורינו ועכשיו צריך להתמודד ההצפות. אנחנו נערכים בכל חורף אבל אי אפשר להיערך לשבר ענן כזה גדול, עשרות מילימטר ירדו בתוך דקות".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון מתח ביקורת חריפה על התנהלות שקדמה למצב הנוכחי. "זו אנרכיה, ביזיון ברמה הלאומית. תחנת הרכבת נסגרה ושוב יש הפסקות חשמל בכל רחבי העיר". גם פדלון יצא הבוקר לשטח והחל לסייע במאמצי החילוץ של התושבים שנתקעו. "לקחתי עכשיו אישה עם תינוקת, הובלנו אותה לבית ההורים, אלה מחזות קורעי לב בעיר".

הצפות ברעננה (חדשות 24/7)

"אני מקבל טלפונים מקשישים, אנשים בלי חמצן, בני 90 לבד בבית. הם זועקים ואנחנו בוכים יחד איתם ומסייעים להם. עשרות צוותי רווחה נמצאים בשטח, אני צופה שנגיע ללילה רביעי ללא חשמל", הוסיף פדלון. "צריכה לקום ועדת חקירה ממלכתית ולא ועדת בדיקה שיאכלו שם בורקסים וישתו מיץ לימון".

"אנחנו במלחמה" (חדשות 24/7)

הבוקר לאחר שלושה לילות ארוכים וקרים חזר החשמל לכל משקי הבית שנפגעו כתוצאה מהסופה הקודמת. רק שעות ספורות חלפו והגשם שוב הכה באזור השרון, גרם לפגיעה במספר קווי מתח גבוה - דבר שגרם לניתוקם מחדש של כ-15 אלף בתים מהזרם. אל הקשיים שנוצרו כתוצאה מהפסקות החשמל התווספו הצפות הענק.