החשמל חזר? "עדיין עם גנרטור"

תושבי קיבוץ רמת הכובש שמועצה האזורית דרום השרון לא התרשמו מהודעת חברת החשמל בדבר סיום הטיפול במשבר באזור. גם הבוקר אין באפשרותם להדליק את האור - למרות ההכרזות כי אספקת הזרם חודשה. חברת החשמל: "הרשת באזור שוקמה, החיבור לבתים הפרטיים יחודש תוך מספר שעות"

"עדיין מנותקים" (ארכיון) (ועד עובדי חברת חשמל)

בחברת החשמל הכריזו כי אספקת החשמל חודשה באזור השרון וכי אנשיה הצליחו להתגבר על המשבר שהחל לפני מספר ימים, אולם בקיבוץ רמת הכובש שבמועצה האזורית דרום השרון - עדיין נמצאים בעלטה. "איבדנו אמון בהודעות של חברת החשמל", אמרו בקיבוץ לאחר שהתעוררו גם הבוקר (רביעי) ללא חשמל בבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו עוזרים לעצמנו", סיפר תמיר כהן, מנהל קהילה בקיבוץ בו מתגוררים כמה מאות תושבים. "מאז יום ראשון אנחנו בלי חשמל ולא היה ממש שינוי מאז. למזלנו, יש לנו חוסן פנימי ואנחנו מצליחים לתפעל את חלק מהתשתיות בקיבוץ עם גנרטורים משלנו, אבל עכשיו חצי מהקיבוץ נמצא באור בעוד שהחצי השני יושב בחושך".

כהן מספר כי הגנרטורים הפעילים בקיבוץ, משמשים להפעלת המתקנים הציבוריים כמו דוד החימום, ובכך מנסים החברים לשמור על שגרה מסוימת. "ניצלנו את מה שיש לנו כדי להפעיל את בית הילדים ולספק ארוחת ערב חמה לכולם", סיפר. "בינתיים כבר הספקנו לזרוק את כל תכולת המקרר כי הכל מן הסתם כבר התקלקל".

למרות מאמציהם של החברים, בקיבוץ קוראים לחברת החשמל במהירות, זאת מאחר ולטענתם הם יתקשו לפעול בשיטות ארעיות לאורך זמן. "זה בעצם טלאי על טלאי", הסביר דובר הקיבוץ אורי מרגלית. "למזלנו אנחנו מצליחים להפעיל את משאבות המים ומערכות החימום, אבל לא ברור עד מתי זה יימשך".

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי: "בהודעה שפורסמה הבוקר צוין כי עדיין קיימים קשיים ברמת הכובש. בשלב זה המתח חזר אך עבודות חיבור הבתים יימשכו עוד מספר שעות. יש לציין שהרשת כולה שוקמה אך ברחבי אזור השרון עדיין קיימים מקרים בודדים של ניתוקים בבתים פרטיים בכמה מושבים".