הבוקר: שביתה ברשויות מקומיות בצפון

בנהריה, בעכו ובמעלות תרשיחא פתחו בשביתה במחאה על המתווה המתגבש, לפיו תוגדל רשימת היישובים הזכאים להטבות מס ללא הגדלה משמעותית של התקציב. "אנשים הגיעו מחוץ לעיר להתגורר כאן בגלל הטבות המס, אבל עכשיו הכול יהיה הפוך", אמר ראש עיריית עכו

שביתה ברשויות בצפון (חדשות 2)

מאבק ראשי הרשויות בצפון נגד הרשימה המתגבשת של היישובים הזכאים להטבות מס עולה מדרגה: בזמן שוועדת הכספים צפויה להצביע היום (רביעי) על הרשימה החדשה, בנהריה, בעכו, במעלות-תרשיחא ובמועצות נוספות תתקיים שביתת מחאה של יום אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החליטו לפגוע בנו בדרך הקשה ביותר", אמר אתמול ראש עיריית נהריה ז'קי סבג על ההחלטה הצפויה של ועדת הכספים. "לכן אנחנו יוצאים למאבק ללא פשרות למען הצדק. הפגיעה היא אנושה".

"ממשלת ישראל עושה הכול כדי להילחם בפריפריה", אמר ראש עיריית מעלות-תרשיחא שלומי בוחבוט. "בעקבות ההחלטות האלה אף מהנדס, למשל, לא יסכים לעבוד תמורת 2,000 שקלים פחות. ביבי רוצה שנפגין - אז נצא להפגין ויהיו כאן הפגנות קשות, אין חזרה. לא ייתכן שדווקא בחלשים פוגעים".

"יוצאים למאבק". ראשי הרשויות, היום

"אנשים הגיעו מחוץ לעיר להתגורר כאן בעכו בגלל הטבות המס, אבל עכשיו הכול יהיה הפוך", הוסיף ראש עיריית עכו שמעון לנקרי.

במסגרת השביתה לא תתאפשר קבלת קהל ברשויות המקומיות, ומערכת החינוך העירונית תושבת. עובדי הרשות השובתים במערכות החינוך הם מאבטחי בית הספר, שרתי בית הספר, סייעות, ועובדי אדמיניסטרציה. במועצות אף איימו כי אם תאושר מפת היישובים החדשה יינקטו צעדים נוספים.