ניידים הוברחו לכלא - המנהל יודח, ועדה תחקור הכשלים

הדחה בעקבות ההברחה: נציב השב"ס הודיע כי יודח מנהל כלא נפחא, לאחר שהוברחו לתוכו טלפונים ניידים מבלי שהדבר יתגלה במשך שבועיים. בנוסף, ועדה תחקור את הכשלים שהובילו למעשה, וכן אם מקרים כאלה קרו גם בעבר. כמו כן, פונו שלושה אגפים בכלא הסמוכים לחומת הכלא, במטרה לבנות במקום אמצעי אבטחה חדשים

הדחה בעקבות ההברחה (חדשות 2)

מבוכה בצמרת שירות בתי הסוהר: בעקבות הברחת טלפונים ניידים מעבר לחומות כלא נפחא נציב השב"ס רב גונדר אהרון פרנקו החליט להדיח מתפקידו את מנהל הכלא גונדר משנה שמעון ביבס. כמו כן הודיע הנציב כי ימנה ועדת חקירה שתבדוק, בין השאר, כשלים של בעלי תפקידים אחרים, וכן מדוע התגלתה ההברחה רק כשבועיים לאחר שבוצעה - למרות המצלמות, הזקיפים ואמצעי האבטחה האחרים שקיימים במקום. ועדת החקירה תבדוק בנוסף האם נעשו הברחות דומות בדרך זו גם בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממצאי התחקיר הראשוני מעלים שלפני כשבועיים נזרקה שקית ובה עשרה טלפונים ניידים מעבר לחומת כלא נפחא, מהשמורים במדינה. השקית נחתה בשביל הפטרולים סמוך לחומה בתחום הכלא. אחד המחבלים האסירים הצליח לצאת מחצר הטיולים, לאסוף את השקית עם הטלפונים הניידים ולחלקם לאסירים שמרצים את עונשם ושמשתייכים לכמה ארגוני מחבלים.

קצין בכיר בשירות בתי הסוהר אומר כי מדובר במחדל חמור במיוחד שכן באותה מידה אפשר היה להעביר לידי האסירים גם שקית עם כלי נשק. לדברי אותו קצין, תמוהה מאוד גם העובדה שנציב שירות בתי הסוהר החליט למנות ועדת חקירה במחוז דרום של שב"ס שאחראי על כלא נפחא. הנציב החליט היום לפנות שלושה אגפים בכלא שחצר הטיולים שלהם סמוכה לחומה על מנת לבנות במקום אמצעי אבטחה חדשים.