3 שעות ברכבות מב"ש לת"א: "סיוט"

מאות נוסעים נאלצו לאחר הבוקר לעבודה וללימודים במרכז הארץ, לאחר שהרכבת "המהירה" מבאר שבע לתל אביב נתקעה על הפסים. רק לאחר הגעת רכבת חילוץ, שהעלתה נוסעים באמצעות סולמות והחלפת רכבת נוספת בלוד, הגיעו לבסוף הנוסעים ליעדם: "אנחנו צריכים לקבל מהרכבת חולצות סוף מסלול, זאת פשוט בושה"

שלוש שעות מבאר שבע לתל אביב - זה הזמן שלקח לרכבת ישראל להסיע מאות נוסעים הבוקר (שני) ברכבת המהירה מבירת הדרום למרכז הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המסע המפרך החל בשעה 8:38, אז יצאה "הרכבת המהירה" מהתחנה בבאר שבע. כבר בתחילת הנסיעה חשו הנוסעים כי הרכבת אינה תקינה, לאחר שנתקעה על המסילה לפחות שמונה פעמים בתוך 10 דקות.

עם הגעתה של הרכבת לתחנת להבים, המתינו הנוסעים חצי שעה נוספת. לאחר מכן המשיכה הרכבת המקרטעת בדרכה, אך נתקעה שוב בבית קמה למשך יותר משעה, עד להגעת רכבת חילוץ.

הנוסעים האומללים, שאיחרו לעבודה וללימודים, לא הסתפקו רק בעיכוב הממושך, אלא נאלצו להתמודד גם עם חילוץ באמצעות סולמות מרכבת אחת לשנייה.
אך בזה המסע למרכז הארץ לא הסתיים. עם הגעתם של הנוסעים המותשים ללוד, אמרו להם אנשי התחנה כי כעת עליהם להחליף רכבת נוספת, שלישית במספר, שתביא אותם אל מחוז חפצם.

3 שעות מהדרום למרכז (חדשות 2)

"ברכבת היו צריכים לחלק לנו חולצות סוף מסלול", סיפר שמעון, תושב באר שבע שאיחר הבוקר לעבודה בתל אביב. "עוד בבאר שבע אמר לי אחד העובדים כי הרכבת ישנה ולא תקינה. זה היה סיוט. לא הגיוני שנסיעה מבאר שבע לתל אביב, שאמורה לקחת שעה, לוקחת שלוש שעות".

"זאת רכבת של מדינת עולם שלישי. אפילו בהודו הרכבת מגיעה יותר מהר ושם לפחות אתה מגיע ליעד", הוסיף שמעון. "הבטיחו לנו רכבת מהירה. זאת פשוט בושה ועלבון מה שעברנו פה. היו נוסעים קשישים, אנשים מבוגרים, חיילים וחיילות שנאלצו לעבור את המסע הזה. ההחזר של הרכבת לא משתווה לשעות העבודה שהפסדנו".

תגובת רכבת ישראל: "לצערנו, אירעה תקלה ברכבת שיצאה מבאר שבע צפונה. הרכבת לא יכלה להמשיך בנסיעתה ונוסעיה הועברו לרכבת חליפית. תהליך הבאת הרכבת החליפית והעברת הנוסעים ארך זמן. רכבת ישראל מתנצלת בפני נוסעיה על העיכוב והם יפוצו בהתאם לנהלים".