מטוס נפגע מברק בדרך לנתב"ג

מזג האוויר הסוער ששרר אתמול בישראל סיפק גם תקרית לא נעימה לנוסעי טיסת "אייר קנדה" שביקשו להגיע לישראל: ברק שפגע בכנף המטוס אילץ את הטייס לפנות ולנחות בקפריסין. "המטוס פנה בחדות והתנדנד באוויר", סיפר אחד הנוסעים. למרבה המזל איש לא נפגע והנוסעים צפויים לשוב היום לישראל

מטוס אייר קנדה, ארכיון (רויטרס)

מזג האוויר הסוער ששרר אתמול (ראשון) בכל רחבי הארץ גרם לא רק לשיבושים קשים ברשת החשמל ולשיבושים באוטובוסים וברכבות, אלא גם לכמה רגעי אימה בשחקים: מטוס שעמד לנחות אתמול בנתב"ג נאלץ לסטות ממסלולו לאחר שנפגע מברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירוע התרחש אתמול לפני שעות הצהריים. מטוס של חברת התעופה "אייר קנדה" עמד לבצע נחיתה בנמל התעופה בן גוריון, כשכנף המטוס נפגעה מברק. הטייס, שחשש כי לא יצליח לבצע את הנחיתה כסדרה, החליט להפנות את כלי הטיס לעבר נמל התעופה בקפריסין. למרבה המזל איש לא נפגע והמטוס נחת בבטחה בקפריסין. הנוסעים המבוהלים שוכנו במלונות בנמל היעד לאחר האירוע, והם צפויים לשוב היום אחר הצהריים לישראל.

"היינו כבר ממש קרובים לישראל כשנכנסנו לסופת רעמים וברקים, השמיים היו מאד אפורים", סיפר עידו, אחד מהנוסעים בטיסה. "היה ברק ענקי שפגע בכנף של המטוס והוא התחיל להתנדנד באוויר, הסופה זרקה את המטוס למטה, זה היה ממש מפחיד". עידו אף סיפר כי רבים מהנוסעים היו מבוהלים ברגעי הנחיתה. "הרבה אנשים התפללו, הרבה ממש נלחצו, כיסו את העיניים. כשהגענו המטוס עשה מן סיבוב מוזר כזה וטס למעלה בחדות, זה היה מטורף", הוסיף.