ריבלין: "כל עוד אני נשיא, יגאל עמיר לא ייצא לחופשי"

נשיא המדינה נשא דברים בטקס הפותח את אירועי יום הזיכרון הממלכתי לראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל. בטקס משתתפים נשיא המדינה לשעבר פרס, יו"ר האופוזיציה הרצוג ובני משפחת רבין. ריבלין: "תיבש ימיני אם אחתום אי-פעם על חנינה"

"כל עוד אני נשיא מדינת ישראל, לא ייצא הרוצח לחופשי" - כך אמר הערב (ראשון) בנחרצות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, בטקס הזיכרון לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל "נר יצחק" שנערך במשכנו בירושלים במלאת 20 שנים להירצחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני עומד כאן היום, כנשיא מדינת ישראל, כמי שהיה שייך למחנה ההוא, ה"אחר", זה של מתנגדי אוסלו", הוסיף ריבלין. "כמי שהתנגד לדרכו של יצחק רבין, עליו אפשר ודאי לומר, השם יקום דמו, כמי שחלק עליו נחרצות. ואני עומד כאן ומכריז, עשרים שנים אחרי: תיבש ימיני אם אחתום אי-פעם על חנינה לאיש הארור הזה".

"20 שנה לרצח, ואנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם אנחנו עשינו ועושים די כדי לאטום את אותה הפרצה שנפרצה בידי המרצח? האם אנחנו עושים די כדי לחקוק בתודעת העם הזה לדורותיו, שוב ומחדש, את פוטנציאל ההרס של האלימות הפוליטית?", תהה ריבלין.

הבטיח לא לחון את עמיר. ריבלין (פלאש 90, מרים אלשטר)

מחר: טקסי הזיכרון הממלכתיים בהר הרצל ובכנסת

הטקס מתקיים בנוכחות הנשיא התשיעי שמעון פרס, בני משפחת רבין, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י ) הרצוג, סגן יו"ר הכנסת יחיאל בר, שופטת בית המשפט העליון, דפנה ברק-ארז וילדי בית הספר ע"ש יצחק רבין באשדוד.

הטקס בבית הנשיא פותח את אירועי יום הזיכרון הממלכתי לראש הממשלה המנוח. טקסי הזיכרון הממלכתיים - טקס האזכרה בהר הרצל וישיבת הכנסת המיוחדת - יתקיימו מחר.