שוב שיבושים ברכבת הקלה בירושלים

בשיאה של תקופה מתוחה בעיר, מתעוררים התושבים בבירה לאתגר מסוג חדש: שיבושים בתנועת הרכבת הקלה בשל מאבקם של עובדי הרכבת אל מול ההנהלה. זוהי הפעם השנייה בחודש האחרון בה עובדי הרכבת מחליטים לשבות. מחברת סיטיפס נמסר: "לוקחים את הציבור הירושלמי כבן ערובה"

את מי יאבטחו החיילים? (חדשות 2)

גם אחרי שפוזרו חיילי צה"ל בכלי התחבורה הציבוריים בבירה והוזרם תקציב לבניית מערך אבטחה, השיבושים ברכבת הקלה חוזרים: החל מהיום (ראשון) צפוי ועד העובדים של הרכבת הקלה לשבש את תנועת הרכבות, זאת למרות המצב המתוח בירושלים והפגיעה הקשה הצפויה בשגרת החיים בעיר - דווקא בתקופה מתוחה שכזו. מדובר במקרה השני בתוך חודש בו ועד העובדים מכריז על עיצומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחברת "סיטיפס" המפעילה את הרכבת הקלה מחו על החלטת העובדים: "לא ייתכן שההסתדרות וועד הנהגים יגרמו לשיבושים וייקחו את הציבור הירושלמי כבן ערובה לתועלתם האישית, זאת במיוחד בתקופה בה תושבי ירושלים נמצאים בתקופה מתוחה והגופים השונים הפועלים בה עובדים סביב השעון על מנת לנסות ולשמור על שגרת החיים בעיר ועל ביטחון תושביה".

"שיבוש תנועת הרכבת הקלה בתקופה כזו ובמיוחד כאשר מדובר בצעד שאין לו כל הצדקה - הינו מעשה חמור, בלתי ראוי וחסר אחריות", הדגישו בהנהלה. "רק לאחרונה בעקבות שביתת ועד הנהגים וההסתדרות קבע בית הדין האזורי לעבודה כי אין בסיס לטענותיהם וכי התנהלותם הייתה בלתי מידתית, פראית ועל חשבון רווחתם של תושבי ירושלים. יחד עם זאת, במטרה למנוע את השיבושים הציעה הנהלת הרכבת הקלה לעובדים העלאת שכר שנדחתה על הסף".

רק לפני חודש, הפתיעו נהגי הרכבת הקלה בשביתה בה הודיעו נהגים רבים באותו היום כי לא יגיעו לעבודה בשל מחלה. בפעם האחרונה הסתיימה השביתה כאשר שופטת בית הדין האזורי לעבודה הורתה להם לשוב לעבודתם לאלתר.

בכדי להתמודד עם העומס הצפוי ביום ראשון בתחבורה הציבורית, החליטו בעיריית ירושלים ומשרד התחבורה לעשות מאמצים שימנעו את שיבוש שגרת החיים בעיר.