משפחת הצעיר שנחשד כמחבל: "יכלו להסתפק בירי לרגליים"

בני משפחתו של שמחה חודדטוב, שנורה למוות לאחר שנחשד כמחבל בירושלים מפנים אצבע מאשימה לעבר החיילים והמאבטחים שפעלו באירוע. "זה לא בסדר שירו בו בזמן שראו שהוא עם כיפה וציצית", טענה אחותו

משפחתו של שמחה חודדטוב, הצעיר שנורה למוות בשוגג מוקדם יותר השבוע על ידי חיילים ומאבטחים שחשדו כי מדובר במחבל, מותחת היום (שבת) ביקורת חריפה על התנהלותם בזירת האירוע. "מדוע היו צריכים להרוג אותו? ניתן היה להסתפק בנטרול בלבד", טענו בני המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבית משפחתו של חודדטוב עדיין מנסים לעכל את הבשורה על מותו של שמחה, שנורה לאחר עימות עם החיילים. בני המשפחה מנסים שוב ושוב לדלות פרטים נוספים אודות ההתרחשויות שהובילו למותו. "חוסר הוודאות מתסכל, זה שעד עכשיו אני לא יודעת מה באמת קרה שם", אמרה קארינה חודדטוב, אחותו בשיחה עם חדשות 2.

בהמשך השיחה הטיחה קארינה טענות קשות בנוגע לתפקוד אנשי הביטחון בזירה. "אני חושבת שזה לא בסדר לירות בו מבלי לברר שום דבר בזמן שהוא היה חבוש בכיפה ולבוש בציצית", טענה. "הם רואים בן אדם לא חמוש, נטול אקדח, ללא סכין, שלא מתנגד, איך הם יכלו לירות בלבו?".

"יכלו להסתפק בירי לרגליים", חודדטוב (באדיבות המשפחה)

קארינה הוסיפה כי בני המשפחה לא השתכנעו שמדובר בשמחה למרות ההודעות על מותו. רק ברגע האחרון, ממש לפני העלייה למטוס, קיבלו את תמונתו שהבהירה להם כי הנורא מכל קרה. "זה היום השני שאני נמצאת בארץ, ואני פשוט לא יודעת כלום חוץ מזה שקראו לאח שלי מחבל".