אהבה תחת זכוכית מגדלת: החוקרים שבודקים את בני הזוג לפני החתונה

במציאות בה היכרויות בין בני זוג נעשית לרוב באמצעות האינטרנט או אפליקציות ההיכרויות בסמארטפון, זוגות רבים מכירים, מתאהבים - ומתחתנים מהר מאוד. זה בדיוק מה שמדאיג את חבריהם ובני משפחותיהם של האוהבים, שחוששים שבן או בת הזוג החדשים הם באמת מי שהם מציגים את עצמם - ולא נוכלים. חלק מהסיפורים מטלטלים במיוחד

השלדים בארון מובילים בדרך כלל לפרידה (רויטרס)

בדרך לחתונה - עוצרים אצל חוקר פרטי: בעידן בו אנו חיים כיום, רבים מחפשים אחר אהבה באתרי היכרויות ברשת או באמצעות אפליקציות ייעודיות. אלא ש"טכנולוגית השידוכים" הזו, שמאפשרת היכרות מהירה למדי - ואף מובילה במקרים רבים למערכות יחסים רציניות, מביאה את קרובי משפחתם וחבריהם של האוהבים הצעירים לעשות מעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקרים פרטיים מספרים כי הם מקבלים יותר ויותר פניות מבני משפחה ומכרים מודאגים שמעוניינים להתחקות אחר העבר של בני הזוג החדשים של יקיריהם - זאת על מנת "לוודא" שהם אינם מתחזים או נוכלים, ולבדוק שהם אכן מי שהם אומרים שהם. "פונים אלינו אנשים שמקורבים לאדם שמתחתן, הורים או חברים שחוששים שמי שקרוב אליהם 'עיוור מאהבה'", מספר שרון שרגא ממשרד החקירות 'שרגא איסוף מידע וחקירות'. "רבים מהפונים הם ממעמד גבוה ובעלי נכסים רבים שחוששים שבן או בת הזוג החדשים מעוניינים להשתלט להם על הנכסים".

איציק בן עטר ממשרד החקירות "צוות חוקרים" מספר שרוב האנשים פונים אליו כי הם רוצים לדעת עם מי הם הולכים להיקשר מבחינה משפחתית, ואם יש לאותו אדם עבר פלילי, רפואי או נפשי - או שהוא בעל חובות. "רוב הפניות מגיעות מהמגזר הדתי, שם נהוג להכיר ולהינשא במסגרת שידוכים, כשלמעשה לא יודעים כמעט דבר על בן או בת הזוג", הוא מספר.

"אנחנו מזהים צמיחה בכמות הפניות שנועדו לבדוק בני זוג באמצעות חוקרים פרטיים בשנים האחרונות", מוסיף מאיר נווה, בעלי חברת "מ.ח.א משרד חקירות אזרחיות". "מבקש החקירה מתעניין בהרבה זוויות שיכולות להשפיע על עתיד הזוג הצעיר. ברוב מקרים אלו הורים של בנות ולרוב הדרישה היא לעשות בדיקה כללית - מה שלא ייצא, הם רוצים לדעת".

החתן המיועד התגלה כנוכל: "קנה דרגות בחנות תחפושות"

"למשרד החקירות שלנו נכנסה לקוחה שסיפרה שבתה עומדת להתחתן ושהיא רוצה לבדוק שהחתן המיועד הוא אכן הגבר האידיאלי עבור בתה", מספר נווה.הלקוחה נפגשה עם החוקר הפרטי והציגה בפניו תמונה של החתן המיועד כשהוא לבוש במדי צה"ל ומעוטר בדרגות של סגן אלוף. היא סיפרה שהוא הציג את עצמו כאיש עסקים רציני עם חברות רבות בבעלותו בארץ ובחו"ל - אלא שכעבור זמן קצר של חקירה התברר כי הוא אינו מדווח כבעל מניות או מנהל באף חברה: "לעומת זאת, הוא דווקא נמצא חייב מאות אלפי שקלים להוצאה לפועל".

ככל שהחקירה התקדמה, התברר כי אותו חתן שנראה בתמונה במדי צה"ל בדרגת סגן אלוף, סיים את הצבא בדרגת סמל: "את הדרגות שאיתם הוא הצטלם, הוא קנה ככל הנראה בחנות כלשהי לפני חג הפורים". החוקר הפרטי החליט להעמיק בחקירת הרקע אודות האיש ובחקירה סמויה שערך נודע כי אותו גבר שהציג עצמו כרווק הוא בעצם גבר גרוש: "חוקרים איתרו גם את מקום מגוריו האחרון, שם התגורר עם אשתו".

מספר שכנים בבניין אמרו לחוקרים כי 'החתן המיועד' נהג להתעלל פיזית באשתו והמשטרה פקדה את ביתם פעמים רבות בעקבות תלונות חוזרות ונשנות מצדה בגין מעשי אלימות שנקט כלפיה. "בהמשך החקירה, איתר חוקר פרטי ממשרדנו את גרושתו של האיש שסיפרה לנו כי מדובר בגבר אלים ונוכל. הוא מסובך בחובות ואינו עובד".

הממצאים המדהימים נמסרו ללקוחה שהייתה המומה - ומיהרה להציג לבתה את מה שגילו החוקרים. אלא שהבת סירבה להאמין לממצאי החקירה והחליטה להינשא לאותו גבר, בו התאהבה. היא אף עזבה איתו את הארץ והשתקעה עמו במיאמי.

"אחרי חצי שנה התקשרה הלקוחה לחוקר הפרטי ממשרדנו וסיפרה לו כי בתה שבה לארץ לאחר שהבעל נקט באלימות פיזית קשה כלפי בתה וכי היא ברחה מהבית באישון לילה בעזרת חברים ישראלים שגרו במיאמי - וחזרה לארץ", סיפר בעלי חברת החקירות.

"הבחור שאחותי הכירה ניצל את תמימותה"

ל', שפנתה לחוקר שרון שרגא, חשדה שבן זוגה של אחותה הקטנה מסתיר ממנה את זהותו האמיתית: "אחותי יצאה עם בחור שהכירה באינטרנט ולקח זמן עד שבכלל ידענו על הקשר ביניהם ושהיא סיפרה לי. מכל הדברים שהיא סיפרה זה היה נשמע לי לא טוב, בעיקר כי הוא היה גדול ממנה בעשור".

לדבריה, אחותה ובן הזוג החדש היו במערכת יחסים מעל לחצי שנה - והיא לא ידעה עליו שום דבר: "היה נורא קשה לדבר איתה עליו ואותו בקושי יצא לי להכיר או לראות והיו לו כל מיני תירוצים. היא לא הכירה את המשפחה שלו אך הייתה נוסעת אליו כל הזמן וזה היה נורא מלחיץ, הרגשתי שמשהו מסריח ושאחותי הייתה תמימה ומאוהבת. הוא היה מוזר וגם חשבון הפייסבוק שלו היה ריק מפעילות ונראה פיקטיבי".

היכרות ברשת: מערכת יחסים מהירה - אך מסוכ (חדשות 2)


בסופו של דבר החליטה האחות לפנות לחוקר על מנת שיברר האם אכן הוא באמת מי שהוא מציג את עצמו. "החוקר בדק וגילה שהשם שלו זה לא שלו. עוד גילה כי הבחור לא עובד במה שהוא מספר שהוא עובד והבין מהקולגות שלו לעבודה הקודמות שהוא טיפוס מתבודד ומוזר", סיפרה ל', שחשפה בפני אחותה המאוהבת את העובדות הקשות.

"היה פיצוץ רציני, אבל לא סיפרתי לה ששמתי עליו חוקר כי פחדתי שהיא לא תסמוך עלי ושהיא תברח. אז ניסיתי לשכנע אותה לבדוק אצלו דברים לאט לאט כמו תעודה ומסמכים שונים. אחרי שבועיים היא הבינה הכל לבד בעקבות הנחיה שלי - התעמתה איתו, ואז הוא נעלם", הוסיפה.

"אחותי הייתה בתקופה בעייתית מאוד ואפילו שקלה לחזור בתשובה. היא הייתה שברירית ותמימה והוא פשוט ניצל אותה ואת החולשה שלה. נשבר לה הלב, אבל כשהבינה שהסתבכה עם שקרן פתולוגי - זה עזר לה לצאת מזה".

ויש מקרים שבהם למרות העבר הבעייתי של בני הזוג והשלדים בארון שלהם, מערכת היחסים שורדת. "בא אלי בחור צעיר שאמא שלו התאלמנה לא מזמן, מהמגזר הדתי, והיא הכירה גבר", סיפר החוקר איציק בן עטר. "גילינו בחקירה שהוא ישב בבית סוהר כי הוא הכה את גרושתו ושהוא פושט רגל. מה שמפתיע בסיפור הוא שבסופו של דבר - ולמרות מה שגילינו - הם כן התחתנו".