קלינטון צפוי לנאום בעצרת לזכר רבין

נשיא ארה"ב לשעבר, שהיה בתפקיד כשרבין נרצח ב-1995, ישתתף בעצרת הזיכרון לראש הממשלה המנוח במלאת 20 שנה לרצח. באירוע שייערך תחת הכותרת "זוכרים את הרצח נאבקים על הדמוקרטיה" ינאמו גם הנשיא ריבלין ובתו של רבין

קלינטון ינאם בעצרת לזכר רבין (עומר מירון)

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון צפוי לנאום בעצרת לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, במלאת 20 שנה להירצחו, שתיערך במוצאי שבת הבאה בכיכר רבין בתל אביב. כך עולה מלוח הזמנים של נשיא המדינה ראובן ריבלין שהתפרסם הבוקר (שישי). במרכז רבין אישרו כי שוחחו עם קלינטון על השתתפותו ואמרו כי ביום ראשון תתקבל תשובה סופית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העצרת לזכר רבין תיערך ב-31 באוקטובר בשעה 20:00 תחת הכותרת "זוכרים את הרצח נאבקים על הדמוקרטיה". באירוע ינאמו גם הנשיא ריבלין עצמו, יו"ר מרכז רבין דליה רבין, רכז הקנים הערביים בנוער העובד והלומד טוני נאסר והרב יובל שרלו.

"רצינו ליצור עצרת שעניינה המרכזי אינו הסכמי אוסלו ואינה נוסטלגיה, אלא כזו שעוסקת במשמעויות ההווה והעתיד של הרצח. עצרת שמטרתה היא שזיכרון הרצח יהווה תמרור עצור לפני מסלול אנטי-דמוקרטי שאל לנו לצעוד אליו", כתבו המארגנים בדף הפייסבוק של העצרת. "זיכרון רצח שאינו נחלה של מחנה פוליטי כזה או אחר. עצרת שאליה מוזמנת כלל החברה הישראלית החל ממי שתמך בהסכמי אוסלו והתחרט, מי שהתנגד, ומי שתומך בהם עד היום. לחשבון הנפש הזה מוזמנים יהודים וערבים, דתיים וחילונים. בנות ובני אדם שהחיבור ביניהם יוליד תקווה באם יצליח להוות חיבור עמוק, מחוייבות לבניית מרכז ציוני, יהודי ודמוקרטי. שותפות ולא אחדות מזויפת."

קלינטון, הנשיא ה-42 של ארה"ב, היה בתפקידו בבית הלבן כשקיבל את הבשורה על רצח רבין ב-4 בנובמבר 1995. הוא טבע אז את הביטוי שהפך לסמל "שלום חבר", אותו אמר בעברית וחזר עליו גם במהלך הספדו בהלווייתו של רבין.