שומר אחותו: סחר בסמים כדי לממן טיפול לסרטן

ג' לא יכל לעמוד מהצד כשראה את אחותו מתמודדת עם המחלה הקשה. הטיפול במחלה אינו כלול בסל התרופות ובכדי לממנו - פנה לסחר בסמים. רק לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה התערב - הוחלט לבטל את האישומים נגדו

א' מגדלת את ילדי לבד. מאז אותו היום שבו הרופאים הודיעו לה שלבת שלה יש גידול ממאיר קטלני חייה השתנו. היא הפסיקה לעבוד ונמצאת עם בתה מסביב לשעון. "נהייתי אם לבת שלי בלבד. לא היה לי מושג מה קרה עם שאר הילדים שלי", סיפרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטיפול במחלת בתה של א' לא כלול בסל התרופות, ועלותו למעלה מחצי מיליון שקלים. אחיה הגדול, ג', לא יכל לעמוד מנגד ורצה להשיג כסף בהקדם האפשרי. הוא פנה לעולם הפלילי והחל לסחור בסמים. "בא בן אדם ואמר לי 'שמע, לאור הנסיבות של המשפחה שלך, יש לי דרך לעזור לך, לא הכי טובה - דרך לא נכונה שזה סחר בסמים'", שחזר ג'.

לאחר מספר חודשים שבהם סחר בסמים, האח הצליח לגייס כמה מאות שקלים בלבד. במקביל דפקו על דלת המשפחה בלשי המשטרה והוא נעצר. א', אמו, נאלצה לראות אותו על ספסל הנאשמים: "חוץ משנחנקתי בבכי, לא היה לי הרבה מה לעשות. חרב עליי עולמי. כשגיליתי על הבת שלי - בכיתי. וכשגיליתי בנוסף להכל על הבן שלי אמרתי 'מה חטאתי? מה פשעתי בעולם הזה כדי לקבל שתי מכות כאלה בבת אחת'".

היועץ המשפטי ביטל את כתב האישום

במהלך החקירה השוטרים הופתעו לגלות שלא מדובר בפרופיל של עבריין. תוך כדי החקירה נודע להם דבר מחלת אחותו. עורך הדין אלון קריטי, סניגורו של ג' האח, פנה לחוקרים וביקש שיתחשבו במצב ויבטלו את כתב האישום. במשטרה סירבו והגישו המלצה לארבעה כתבי אישום חמורים בגין סחר בסמים.

עו"ד אלון קריטי

כצעד אחרון פנה עורך הדין קריטי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין - שהפתיע והורה על ביטול האישומים. "היועץ בחן את הדברים האלה לעומק, את האמינות הדברים, והחליט בסופו של יום להפסיק את ההליכים הפליליים נגד הנאשם הנפלא הזה", הסביר עורך הדין קריטי.

כתבי האישום נגד בנה של א' בוטלו והוא שוחרר, אבל המלחמה הקשה עוד לפניה. היא עדיין צריכה לגייס מעל לחצי מיליון שקלים בכדי לממן את הטיפול בבתה בחו"ל. "אני הבן אדם שהכי לא יפנה לאנשים לעזרה, ואני בן אדם שאוהב לעזור", העידה א'. "היום אני פונה אליכם, ומבקשת שכל אחד יפתח את הלב שלו ואת הכיס שלו וינסה לעזור לבת שלי"

לתרומות 050-2555702 חשבון בבנק לאומי מס' 27454/04 סניף 929.