"צעקתי למחבל: 'רד למטה!'"

רפי כהן, נהג ההסעות שעצר את עלייתם של שני מחבלים לאוטובוס בית הספר בבית שמש, מספר כיצד הצליח למנוע פיגוע חמור בהרבה. "סגרתי את שתי הדלתות ונסעתי", שיחזר כהן. "חשדתי בהם אבל לא חשבתי שמדובר במחבלים"

שעות ספורות לאחר הפיגוע בבית שמש, משחזר נהג ההסעות את הרגעים הדרמטיים בהם ניסו מחבלים חמושים בסכינים לעלות לאוטובוס שעשה את דרכו לבית ספר יסודי בעיר. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר הנהג: "צעקתי למחבל בתקיפות - רד למטה!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הנהג רפי כהן, האירוע התרחש הבוקר סמוך לשעה 8:00, אז הבחין בשני גברים ערבים עומדים בתחנת האוטובוס בשכונת רמה ג' בעיר. "הגעתי לתחנה השנייה שלי, אחרי שכבר אספתי שלושה ילדים", ציין כהן. "עמדו שם שני גברים עם חזות ערבית, לצד שתי נשים ושלושה ילדים".

כהן הוסיף כי הימצאותם של השניים בתחנה לאיסוף תלמידים הייתה חשודה. "כשפתחתי את הדלתות אחד הערבים נדחף והחל לעלות לאוטובוס", שיחזר הנהג. "אמרתי לו: 'הלו! פה זה לא שירות! תרד למטה!'. סגרתי את הדלת ונסעתי. לא חשבתי שמדובר במחבלים".

הסכינים בהם השתמשו המחבלים

כהן, תושב בית שמש בן 71 שמסיע תלמידים ונוסעים יותר מ-40 שנה, סיפר כי גם במידה והמחבלים היו תוקפים אותו ואת הילדים הוא היה מוכן להם. "מי יודע מה היה קורה", טען כהן. "הוא כנראה היה פוגע בי ובילדים. אבל לא הייתי מוותר, הייתי נלחם. יש לי שני סכינים לידי כי אנחנו עובדים איפה שיש ערבים".

המחבלים תקפו צעיר בן 18

"כששמעתי שהמחבלים דקרו צעיר חשבתי על המזל שהיה לנו", ציין הנהג. "במזל הוא גם לא פגע בילדים שהיו למטה. כנראה הם חיפשו ציפור קלה יותר בגלל שהם חששו ממני וממלווה שהיה בסביבה. אני יותר ערני עכשיו וכל הזמן חושד באנשים".

"תקפו ציפור קלה יותר". הפצוע בבית שמש

לאחר שעזבו את תחנת הסעת התלמידים, דקרו שני מחבלים דקרו בן 18 סמוך לבית כנסת ברחוב יחזקאל הנביא בעיר. הצעיר נפצע בינוני ופונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. המחבלים נוטרלו במהירות על ידי כוחות הביטחון שהגיעו לשטח ומצבם מוגדר קשה.