הבהלה בירושלים: כך זה נראה

רחוב ירמיהו בירושלים סמוך לתחנה המרכזית בבירה והוא נחשב לרחוב הומה אדם. בסרטון שתיעד את התקרית שהתפתחה שם אמש, ובסיומה נורה למוות אזרח יהודי שזוהה בטעות כמחבל, ניתן לראות את עשרות העוברים והשבים נמלטים בבהלה מהמקום

העוברים והשבים אמש (רביעי) ברחוב ירמיהו בירושלים חשבו שהם נקלעו לעוד פיגוע בגל הטרור - הפעם ניסיון חטיפת נשק. בדיעבד התברר כי מדובר היה בזיהוי שגוי וכי האדם שנורה למוות היה יהודי, אולם בזמן אמת איש לא ידע זאת והחרדה הורגשה היטב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצלמת אבטחה שמוצבת בקיוסק סמוך לזירת האירוע קלטה את הבהלה ברחוב הומה האדם. בתיעוד ניתן לראות איך השגרה המתוחה מלכתחילה מופרת ברגע, וכיצד הרחוב המרכזי הופך לזירת אירוע.

כפי שניתן לראות בסרטון, ברחוב הלכו עשרות בני אדם, אך תוך שניות ספורות - מרגע שהחלה התקרית באוטובוס ברחוב - הם נמלטו במהירות ורחוב ירמיהו התרוקן לחלוטין.

זירת התקרית בירושלים, אמש (פלאש 90)

החיילים היורים: מאבטחי התחבורה הציבורית בי-ם

מוקדם יותר הבוקר דווח שהחיילים שירו באזרח היהודי למוות הם לוחמים במסלול הכשרה של יחידה מובחרת שהוצבו לאבטח את מערך התחבורה הציבורית בבירה. משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת פתחו בחקירה משולבת.

"מדובר בחיילים מיחידות מאוד מקצועיות שהגיעו לתגבר את האבטחה בתחבורה הציבורית בירושלים", אמר לחדשות 2 Online קצין בכיר במשטרה. "היה דין ודברים, הייתה שם אי הבנה. האיש ניסה לקחת מהם את הנשק - והתוצאה טרגית".

"זה לא שהם ראו מישהו רץ, ירו בו ואז הבינו שטעו", הוסיף הקצין. "היו מהלכים מקדימים לעניין הזה. היה ויכוח וניסיון של חטיפת נשק, אבל הכל עדיין בחקירה". מצלמת אבטחה של חנות סמוכה למקום האירוע תיעדה את רגעי הבהלה בזמן הירי.