חברתו של המחבל בגן שמואל: "תופרים לו תיק"

בת זוגו היהודיה של עלאא מחאמיד, תושב אום אל פחם החשוד בפציעתם של 4 ישראלים בפיגוע הדריסה והדקירה בגן שמואל, טוענת כי מדובר היה בתאונה. לדבריה מחאמיד מואשם לשווא רק משום שהוא ערבי: "זה לא היה מכוון"

"הוא לא מחבל, רוצים להלביש עליו תיק" - כך טוענת חברתו היהודיה של עלאא מחאמיד, תושב אום אל פחם שנעצר בחשד שפצע ארבעה ישראלים בפיגוע הדקירה והדריסה בגן שמואל לפני כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מכירה אותו ממזמן", אמרה חברתו. "יש לו ימבה חברים יהודים, הוא בחיים לא היה מסוגל לפגוע בבן אדם. הוא לא בן אדם כזה".

את הדברים אמרה בת הזוג בבית משפט השלום בחיפה, לשם הובא מחאמיד לדיון נוסף בהארכת מעצרו. "מה שקרה זה מקרה של מהומה בטעות, זה לא היה מכוון", היא הוסיפה. "אבל המדינה הזאת יותר מדי גזענית. בגלל שזה ערבי הם רוצים להלביש עליו תיק".

לאולם הדיונים בחיפה הובא גם תושב קריית אתא, החשוד בדקירה של יהודי אחר בסופרמרקט בעיר משום שסבר כי הוא ערבי. במהלך הדיון הוגשה לבית המשפט חוות דעת שקובעת שהמפגע היהודי כשיר לעמוד לדין.

בקרוב יוגשו כתבי אישום כנגד שני החשודים בשני האירועים השונים. מעצרם הוארך עד לשבוע הבא.

זירת הדקירה בקריית אתא

משפחתו של הדוקר בקריית אתא: "מזועזעים"

בשיחה עם חדשות 2 אמרה אחותו של החשוד היהודי כי משפחתו מזועזעת מהמעשה. "לא היה לנו צל של מושג מה הולך לקרות", ציינה האחות. "אסור לאף אחד לקחת את החוק לידיים. שום דבר לא מצדיק פעולה כזאת או אחרת".

"לא הייתה שום אינדיקציה למעשה", היא הוסיפה. "הוא בן אדם שכל הזמן תרם לקהילה ועשה חסדים. חשוב לי להגיד שאנחנו מאוד מגנים מעשה כזה, או כל מעשה אחר שהוא מעשה אלים נגד כל אדם, לא משנה מה המוצא האתני שלו, ואנחנו מתפללים לשלומו ורפואתו של הפצוע".