"זו פארסה, החומה לא נתנה כלום"

שישה לוחות בטון – בכך מסתכם המכשול הפיזי שהקימה המשטרה בין ג'בל מוכבר לבין ארמון הנציב במטרה להגן על התושבים מפני אבנים ובקבוקי תבערה. יומיים לאחר ההקמה, במשטרה הודו כי החומה אינה עונה על הצורך הביטחוני, אך הדעות של התושבים משני עבריה עדיין חלוקות

יומיים בלבד חלפו מאז שמשאיות הניחו את חומת הבטון החוצצת בין שכונת ארמון הנציב לבין שכונת ג'בל מוכבר ועד שבמשטרה נקבע כי החומה אינה עונה על הצורך הביטחוני. הבוקר (רביעי) עוד עמדו ששת לוחות הבטון במקומם ובצל ההערכה כי הלוחות יוסרו ממקומם בקרוב - הדעות בקרב התושבים משני עברי החומה נותרו חלוקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו פארסה, אני לא יודע איך לתאר את זה, החומה לא נתנה שום דבר", אמר ישראל ויתקין, תושב רחוב מאיר נקר בארמון הנציב שחומת הבטון נועדה להגן על תושביה. "הסיפור של החומה מראה שאין בהנהגה אף אחד, הם מדברים אבל לא יודעים מה לעשות. אני הולך לשם (ג'בל מוכבר) לקנות חלב ודברים אחרים, זה קרוב. עכשיו בגלל השוטרים והחומה פחות נוח ללכת - אז מה הם עשו בזה?".

לדבריו של ויתקין מצטרף גם פאוזי, תושב ג'בל מוכבר, שמברך על הכוונה לפרק את המחסום. "מצוין שרוצים לפרק את זה, אני מהנדס ואם אנחנו היינו עושים דברים כמו שעשתה המשטרה היינו מקבלים דוח", הוא מציין בסרקזם. "הקיר הזה הוא בדיחה שלא מונעת כלום ואנחנו לא מבינים מה הם עושים, אין כאן הגיון".

"הקיר הזה הוא בדיחה" (עמית ולדמן, חדשות 2)

"אומרים לנו שאנחנו תושבי ישראל אבל לא נותנים לנו יחס, לא מדברים איתנו, אני לא מבין מה הם חושבים", הוא מוסיף. "אנחנו מרגישים לא נוח, בארמון הנציב מרגישים לא נוח. אני עומד לידך עכשיו ולא רוצה להוציא טלפון מהכיס כי אני לא רוצה שתפחד ממני".

"לא מרשה שיורידו את החומה"

מנגד, יש גם תושבים בארמון הנציב שתחושת הביטחון שלהם עלתה מאז הצבת המכשול מבטון. "אני לא מרשה שיורידו את החומה", אומרת חנה. "עכשיו אין אבנים ברחוב נקר, אין בקבוקי תבערה, שקט שם עכשיו. אולי זה בגלל החומה, אולי בגלל החיילים, אני לא יודעת. חבל לי על תושבי ג'בל מוכבר שנפגעים ככה אבל מה כבר אפשר לעשות?".

"מכבד החלטות ממשלה". מוריס טוטי (עמית ולדמן, חדשות 2)

"אני תושב השכונה יותר מ-30 שנה ואני לא מפחד מכלום", אומר מוריס טוטי. "במשך השנים היו הרבה מקרים, ראיתי אנשים נהרגים לידי לפני 15 שנה. אני מאוד מכבד החלטות של הממשלה, אני יודע שזה לטובת העם. אני אוהב את המדינה ולא סומך על המתנגדים, אלו שמנסים להציג את החולשות שלנו".

(עמית ולדמן, חדשות 2)

אתמול פורסם בחדשות 2 במשטרה הגיעו למסקנה כי לוחות הבטון שהוצבו בין שתי השכונות במטרה למנוע יידויי אבנים ובקבוקי תבערה אינן יעילות ואינן משיגות כמעט שום מטרה. זאת, בין השאר, כי החומה מוצבת במיקום שאינו עונה על הצורך הזה. ההערכה היא כי היא תפורק כבר בימים הקרובים.