אבי הצעירה שהותקפה מינית ע"י פלסטינים והוכרה כקורבן טרור: "בתי עברה מסע ייסורים"

בשיחה עם חדשות 2 Online אומר אביה של הצעירה שהוכרה על ידי משרד הביטחון כנפגעת פעולות איבה כי הוא מודה למשרד הביטחון שקיבל את ההחלטה. "מי שעובר אירוע כזה יודע שהסיפור הזה זה כמו מאסר עולם". פרקליטת המשפחה: "מורידה את הכובע בפני אנשי משרד הביטחון"

אילוסטרציה (חדשות 2)

אחרי שהיום (שלישי) פורסם כי משרד הביטחון החליט להכיר בצעירה שהותקפה מינית על ידי ארבעה נערים פלסטינים לפני עשור, עת הייתה בת 14, כנפגעת פעולות איבה, סיפר אביה על תחושות המשפחה עם היוודע הדבר והודה לאנשי משרד הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סוף סוף המדינה מכירה בבנות או בנים צעירים שעברו אירוע כזה", אמר האב בשיחה עם חדשות 2 Online. "בתי עברה מסע ייסורים והיא פשוט מקווה שאחרות לא יסבלו". לדבריו, במרוצת השנים נאלצה המשפחה לממן טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים עבור הבת שחוותה טראומה.

"אף אחד לא עוזר לך, אתה מגיע למצב שאין לך אוכל. זה מה שעברנו. מי שעובר אירוע כזה יודע שהסיפור הזה הוא מאסר עולם. יש ימים טובים, יש ימים רעים, יש ימים בלתי נסבלים. תודה ענקית לאנשי משרד הביטחון".

עו"ד רוני אלוני-סדובניק, שמייצגת את הבת, מסרה : "אני מורידה את הכובע בפני צוות אנשי משרד הביטחון שחשבו מחוץ לקופסה ולשם שינוי גילוי גמישות מחשבתית וחשיבה פמיניסטית אמיתית ובאמת ראו לנכון להכיל את הדין הבינלאומי שאותו קבעה מועצת הביטחון של האו"ם. לפי האו"ם, כל תקיפה מינית של לאום אחד כלפי לאום שני באזור שמוכר כאזור סכסוך בין שני עמים יוכר כפשע מלחמה. זאת החלטה של מועצת הביטחון מ-2009 שעד היום לא יושמה בישראל".

עו"ד אלוני-סדובניק (באדיבות המצולמת)

עקבו, הכו, הפילו ותקפו מינית

האירוע התרחש בשנת 2006, אז עקבו ארבעה נערים פלסטינים אחרי הנערה שפסעה על מדרכה בשכונת פסגת זאב בירושלים. כשהבחינו כי נותרה לבדה בתחנת האוטובוס הם התקרבו אליה, כשהם רכובים על אופניים, נגעו בה ומשכו בחולצתה תוך שהם צוחקים ומתבדחים ביניהם.

בשלב מסוים חסמו הצעירים את דרכה של הנערה, החלו להכות אותה, דחפו אותה על מדרון בצד הכביש, הפילו אותה על הקרקע ותקפו אותה מינית. היא הצליחה להשתחרר מאחיזתם, הדפה אותם מעליה ונמלטה מהמקום. לאחר שהתלוננה במשטרה - נלכדו הארבעה והובאו לדין. במהלך המשפט היא נאלצה לשחזר בפני השופטים ולעיני תוקפיה כיצד בוצעו בה המעשים.

בתום חקירה שארכה חודשים רבים וכללה גביית עדויות והתייעצויות עם גורמים שונים במערכת אכיפת החוק, הכירה "הרשות המאשרת" במשרד הביטחון באירוע כפעולת איבה על רקע לאומני.