"הבטום סיפר שהוא אוהב את ישראל"

צעירה שעבדה לצדו של הבטום זרהום, קורבן הלינץ' בבאר שבע, מספרת על ההיכרות עמו. "הוא נהג להעביר את הכסף שהרוויח למצרים כדי לשחרר את בני משפחתו", כתבה בפוסט מרגש לאחר מותו. "הוא קם הכי מוקדם בבוקר וחזר הכי מאוחד. תמיד חייך, רקד, צחק ושר"

עד לפני שנה עבדה נטע סינגר בת ה-23 לצדו של הבטום זרהום, הנתין הזר מאריתריאה שנורה והוכה למוות לאחר שנחשד כמחבל. לאחר פרסום שמו ותמונתו היא נחרדה לגלות כי האיש שהכירה הפך לקורבן, על לא עוול בכפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא קם הכי מוקדם בבוקר וחזר הכי מאוחר. תמיד חייך, רקד, צחק ושר", כתבה בפוסט מרגש שהעלתה לרשת וזכה לשיתופים רבים. "את כל הכסף שהרוויח היה מעביר למצרים כי היה סיכוי קלוש שהם ישחררו את המשפחה שלו ולא ירצחו אותם בגבול והוא ממש ממש ממש רצה שהם יגיעו בשלום לישראל".

"אני את הכסף שהרווחתי לא שלחתי למשפחה, אבל הוא לא גרם לי להרגיש רע עם זה", כתבה סינגר. "עבדנו יחד ואף פעם לא ראיתי אותו עצוב או עייף. אם יכולתי לבקש ממנו סליחה על כל מה שקרה, הוא בטח היה סולח. יהיה זכרו ברוך".

הבטום זרהום, ארכיון

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה סינגר מרמת השרון על התקופה שבה עבדה כחיילת משוחררת בעבודה מעודפת בעוטף עזה במטע הפסיפלורה. "הוא חסך את הכסף למשפחה שלו, יש לו אישה וילד שמתגוררים בקנדה. הוא רצה לעבור אליהם, אבל באותו זמן היה צריך להעביר כסף כדי לדאוג גם למשפחה הרחוקה שלו".

"הוא אמר לי שהוא אוהב את ישראל, היו לו חברים שעבדו בתל אביב והוא היה נוסע אליהם מדי פעם", סיפרה הצעירה. על הרגע שבו גילתה על המקרה סיפרה: "מישהי שעבדה איתי שלחה לי את התמונה ומיד זיהיתי אותו. פשוט עצוב לי מאוד עכשיו".

"הוא החבר הכי מצחיק ולבבי שעבד איתנו בבית האריזה בעין הבשור", כתב בחשבון הפייסבוק שלו אלעד שפינדל. "המחשבה שהוא זה שהיה מוטל על רצפת התחנה המרכזית בבאר שבע, בחור צנום וביישן וכל כך מקסים, זאת מחשבה מעוררת בחילה ובעיקר בלתי נתפסת. בא לי לקבור את עצמי מהמחשבה על כך שהחבר הראשון שלי שנרצח בטרור, נרצח בידי בני העם שלי".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv