בגלל המתיחות: נהגי מוניות מסרבים להסיע ערבים

גל הטרור מביא נהגי מוניות רבים לקבל החלטה שלא להסיע לקוחות ערבים. חלקם מחשש להיפגע, אחרים מתוך אידיאולוגיה. בדיקת חדשות 2 מגלה שתחנות רבות בירושלים לא מוכנות לשלוח מוניות ללקוחות ערבים ושנהגים רבים מסרבים להיכנס ליפו ולספק שירות לתושבים

החשדנות בין יהודים לערבים שגל הטרור מלבה מורגשת היטב בענף המוניות: המפגש האקראי בין הנהג לבין הנוסע שעולה אליו לרכב והחשש שכל נוסע כזה עלול להיות המפגע הבא, גורר אפליה קשה נגד האוכלוסייה הערבית בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברמה העקרונית, אני לא מעלה ערבים יותר לאוטו", סיפר לנו נהג מאזור ירושלים באחרונה. "אני לא רוצה אותם באוטו שלי. הייתי עד לפני התקופה האחרונה לוקח אותם, אבל עכשיו אני לא רוצה לתת להם שירות, לא מגיע להם". מבדיקת חדשות 2 עולה שלא מדובר במקרה בודד.

ביקשנו מחבר מערכת, ערבי ישראלי, להזמין היום מונית ממרכז ירושלים, אך הוא נענה כי אין אפשרות כזו. דקה אחר כך התקשרנו אנחנו וביקשנו מונית מהרחוב הסמוך לאותו יעד בדיוק. הפעם התשובה הייתה שונה לגמרי ונעננו כי בתוך דקות ספורות תגיע מונית למקום. אותו דבר חזר על עצמו ב-4 תחנות נוספות.

אבל זה לא קורה רק בירושלים. בימים האחרונים קיבלנו תלונות רבות מתושבים ביפו שטענו כי נהגי מונית פשוט לא מוכנים להיכנס לשכונה. מוזיקת ההמתנה אולי הייתה נעימה אבל התשובה הרבה פחות - פעם אחר פעם נעננו בשלילה כשביקשנו להזמין מונית.

"אנחנו לא מתקרבים ליפו, יפו ריקה לגמרי", סיפר נהג מאזור המרכז. "אף אחד לא יענה לכם, המצב מתוח וזה לא נעים. אם אני אסע ליפו ויזרקו עליי אבן, מה יקרה?". 

המתיחות והחשש ברחוב חודרים לכביש, אף אחד לא באמת יכול להבטיח לנהגי המוניות שהם יהיו בטוחים ביפו או בירושלים ובכלל בנסיעה הבאה, השאלה האם הדרה של אוכלוסיה שלמה היא הפתרון לכך.