מפגש ניצבים ליד מיטת הבן שנפצע בפיגוע

בנו של ניצב בדימוס יוסי פריינטי שכיהן בעבר כמפקד מחוז הדרום במשטרה היה בין הפצועים בפיגוע אמש, בזמן שבמסגרת תפקידו כלוחם יס"מ פעל לנטרול המחבל. היום נפגש מפקד המחוז הנוכחי יורם הלוי יחד עם אביו לצד מיטת הבן הפצוע

בבוקר שלאחר הפיגוע בבאר שבע, מפקדי מחוז הדרום במשטרה בעבר ובהווה נפגשו ליד מיטתו של אחד הפצועים. ניצב יורם הלוי, העומד בראש מחוז הדרום פגש היום (שני) את אביו של אחד מלוחמי היס"מ שנפצע בפיגוע אמש בבאר שבע - ניצב בדימוס יוסי פריינטי, שכיהן אף הוא בעבר כמפקד המחוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבית החולים סורוקה בבאר שבע מאושפזים שישה מפצועי הפיגוע שהתרחש בתחנה המרכזית בעיר, ארבעה מהם שוטרי יס"מ, שנפצעו קל-בינוני בזמן שחתרו למגע כדי לנטרל את המחבל. שני חיילים נוספים מאושפזים אף הם בבית החולים במצב בינוני וקשה.

במהלך היום סייר ניצב הלוי בבית החולים וביקר את פצועי הפיגוע. כשהגיע למיטתו של אחד מפצועי היס"מ התברר כי מדובר בבנו של ניצב בדימוס פריינטי. השניים שוחחו במהלך המפגש ליד מיטת הבן על הקשיים שבתפעול אירועים חבלניים והדגישו את הצורך בתגובה משטרתית מהירה במקום.

"דואג כמו כל אבא"

"כשהגענו לתחנה המרכזית היתה זירה קשה נורא", שחזר בנו של פריינטי. "האירוע כבר התגלגל כמה דקות לפני זה והיו מספר פצועים בשטח. הבנו שהאירוע בעיצומו והמחבל עדיין בשטח. אני שמח שהשוטרים כולם חתרו למגע. לא אשקר ואומר שלא היה פחד בקרבם, אך הם פעלו בצורה הטובה ביותר".

ניצב יורם הלוי הצטרף לדבריו של לוחם היס"מ והדגיש את משמעות הצורך בעימות עם גורם הסכנה בשטח. "זה זמן רב שאנחנו מדברים על המושג 'חתירה למגע', ובעיקר בשלושת השבועות האחרונים", אמר ניצב הלוי. "המשמעות של המונח הזה בשטח היא לרוץ לסכנה ולדעת ששם, כדי לנטרל אותה, גם אתה עלול להיהרג". 

פריינטי סיפר כי ברגע ששמע כי בנו היה מעורב בתפעול האירוע, קיבל עדכונים מהחברים במשטרה. "דיברתי עם יורם ועם מפקדים אחרים, ולאחר מכן דיברתי עם הבן והבנתי שהוא נפצע קל", סיפר. "כמי שחי את המציאות הזו במשך הרבה שנים, כשזה הבן שלך - כמו כל אבא אתה דואג וחושש גם לחברים שלו".