תיעוד: ליקויי אבטחה בתחנה בב"ש

מצלמת חדשות 2 שהוצבה הבוקר בתחנה המרכזית בבאר שבע מראה כי גם ביום שאחרי הפיגוע, בו נרצח חייל ונפצעו 11 בני אדם נוספים, נהלי האבטחה לא השתנו. בכניסה למתחם הוצבו אמנם שלושה שוטרים ושני מאבטחים, אולם מגנומטרים עדיין חסרים ורבים לא נבדקים בכניסה

12 שעות בלבד אחרי הפיגוע הקשה בבאר שבע, ונראה שדבר לא השתנה הבוקר (שני) בנהלי האבטחה במקום. המצלמה של חדשות 2 שעמדה במקום תיעדה את הכניסה הראשית לתחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק בימים האחרונים ערך אחד ממקומוני הדרום בדיקה של האבטחה בתחנה המרכזית בבאר שבע והממצאים היו ברורים: כמעט כל מי שרצה להיכנס נכנס באין מפריע. כך גם הבוקר.

באופן מפתיע, אין בכניסה לתחנה מגנומטר ולא מבוצעות פעולות אבטחה נוספות שניתן היה לבצע הבוקר, במרחק של 50 מטרים בלבד מזירת הפיגוע. במקום נמצאים שלושה שוטרים ושני מאבטחים. בתיעוד ניתן לראות כי מרבית האנשים שנכנסו הבוקר לתחנה כלל לא נבדקו על ידי אנשי האבטחה.

המצלמה קלטה רק צעיר אחד שככל הנראה עורר את חשדם של אנשי האבטחה, ונדרש להיבדק על ידם. אולם הם הסתפקו בפתיחת תיקו האישי של הצעיר ומישוש קל של התיק, מבלי לבחון את תוכנו לעומק.

בתוך כך, העובדים בתחנה והנוסעים הקבועים מנסים להפגין הבוקר חזרה לשגרה. "החיים ממשיכים!", צעק אחד מהם לעבר צוות חדשות 2, "אנחנו לא מפחדים מאף אחד!".