הטעות בזיהוי: נורה, הוכה - ומת

בתחילת הערב דווח על שני מחבלים שביצעו את הפיגוע הקשה בתחנה המרכזית בבאר שבע. שעות ספורות לאחר מכן התברר שרק מחבל אחד פעל בזירה, ואילו האדם השני שנחשד כמחבל היה נתין זר מאריתריאה שזוהה בטעות כמחבל. קב"ט התחנה ירה בו, ולאחר מכן הותקף ע"י המון זועם. חבריו: "הוא הגיע לתחנה כדי לאכול אחרי יום העבודה"

זירת הפיגוע, הערב (עד ראייה)

הוכה למוות על ידי המון זועם: הלילה (בין ראשון לשני) מת מפצעיו הנתין הזר מאריתריאה, הפטום זרהום, שנחשד תחילה כאחד משני המחבלים בפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע. למעשה, הצעיר כלל לא נטל חלק בפיגוע אלא נפגע ככל יתר הפצועים. הוא פונה במצב קשה מאוד לבית החולים סורוקה בעיר, שם נקבע מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החקירה הראשונית הנמשכת גם בשעה זו, זרהום לא נפצע מירי המחבל שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע אלא על ידי כוחות הביטחון הראשונים שהגיעו לזירה, וטעו ככל הנראה בזיהוי. על פי החשד, הצעיר נורה תחילה ברגלו ואז במהלך מנוסתו נורה על ידי קב"ט התחנה. המון זועם שהתקבץ סביבו הכה אותו בעזרת ספסלים ובעיטות.

הסגל של המחוז הדרומי התכנס אמש להערכת מצב. "אנחנו יודעים שנכנס כנראה מחבל אחד לתוך התחנה המרכזית, נכנס חמוש, מבצע ירי לעבר חייל וכבר בשלב הזה יש כוחות מסביב", סיפר ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז דרום של המשטרה. "ירי מכיוון נוסף מתבצע על ידי שוטרי מג"ב ויס"מ שמזהים דמות - תושב המקום, נתין זר מאריתריאה שנפצע".

"אני מכיר אותו, זיהיתי אותו", אמר הבוקר לחדשות 2 Online שגיא מלאכי, שהיה המעסיק של זרהום. "הוא בסך הכל אזרח תמים שבא לעבוד, הוא עבד במשתלה. זה מאוד עצוב".

רגעי הפיגוע בבאר שבע, הערב (מצלמת אבטחה)

זרהום, צעיר בשנות ה-20 לחייו, הגיע לישראל מאריתריאה לפני כארבע שנים. "הוא עובד לא רחוק מבאר שבע", סיפרו חבריו לחדשות 2 Online. "הוא הגיע לתחנה המרכזית אחרי שסיים את יום העבודה שלו, עצר בתחנה המרכזית לאכול, ולאחר מכן הוא התכוון לנסוע הביתה". חבריו שבו ושללו באופן נחרץ את הדיווחים הראשונים שהגיעו מזירת הפיגוע, לפיהם חברם היה מעורב בפיגוע.