זעם בג'בל מוכבר: "זה לא גן חיות"

התושבים הערבים המתגוררים בשכונת ג'בל מוכבר בירושלים מתנגדים לחומת ההפרדה הזמנית שהוצבה בינם לבין תושבי שכונת ארמון הנציב בעיר. בצד היהודי של החומה נשמעים הוויכוחים על טיבה. "סוף סוף נרגיש בטוחים", אמרה תושבת אחת. "כל אוכלוסייה בחנק תתמרד", אמרה אחרת

החומה הזמנית בי-ם, היום (חדשות 2)

החומה הזמנית שהוצבה אחר הצהריים (ראשון) בין ג'בל מוכבר לבין שכונת ארמון הנציב במזרח ירושלים מעוררת תגובות רבות ומעורבות משני עבריה. "הגיע הזמן", אמרה לחדשות 2 Online תושבת השכונה, אך מנגד הלין תושב ג'בל מוכבר: "זה לא טוב, אנחנו לא גן חיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סוף סוף נרגיש בטוחים יותר", אמרה זהר, תושבת רחוב מאיר נקר בבירה, "כבר מ'צוק איתן' מבטיחים לנו, עכשיו זה קורה". לעומתה, תושבת אחרת טוענת כי "לא צריך לריב עם הערבים. חומה זה חנק, כל אוכלוסייה בחנק תתמרד".

החומה הזמנית בי-ם, היום (חדשות 2)

"זה מרגיע, זה מחזיר טיפה את תחושת הביטחון שהייתה חסרה", אמר גיל, תושב שכונת ארמון הנציב. "יש לנו שנתיים מאוד קשות פה. לא ראינו תגובה מספקת עד עכשיו. זו תגובה ראשונה אחרי שספגנו יותר מ-25 בקבוקי תבערה. רק הבית שלי ספג שניים. אם הם (הערבים) רוצים שקט, הם צריכים לטפל בזה. החומה עושה להם צרות, אבל זאת הבעיה שלהם".

ובאופן לא מפתיע, בכפר הערבי נראה שכולם מתנגדים להצבת החומה הזמנית. "זה לא טוב, בן אדם צריך כבוד", אמר אחמד, תושב ג'בל מוכבר, לחדשות 2 Online. "כל שני מטר כאן משמר הגבול, כל הזמן לא נותנים לנו כבוד. אל תצפו לכבוד מאיתנו. ככה ישראל תהיה לבד".

"אל תצפו לכבוד מאיתנו". החומה בי-ם, היום (חדשות 2)

"חסמתם את האנשים, חסמתם את כולנו ואתם לא לומדים", אמר סאמר, תושב ג'בל מוכבר. "לדעתי זה גדר רק ליהודים כדי שהיהודים יראו. התרבות של האנשים כאן זה לא כמו ברמאללה".

מוקדם יותר היום החלה משטרת ירושלים בהצבת מחסומי בטון ניידים בין שכונת ארמון הנציב לבין הכפר ג'בל מוכבר במזרח ירושלים - וזאת במטרה להגן על תושבי ארמון הנציב מיידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה.

לא מדובר בחומת קבע אלא בחומה ניידת שמטרתה לספק מענה לתושבי ארמון הנציב המתגוררים ברחוב מאיר נקר ובתיהם גובלים בכפר הערבי. התושבים סובלים כבר שנים ארוכות מפגיעות בלתי פוסקות שמקורן בג'בל מוכבר. המחסומים עצמם יוצבו סמוך לבתים ברחוב ויחצצו כחומה באזור התפר שבו עד כה שום מחסום לא מנע את היידויים.