נזק השריפה ל"דן": כ-32 מיליון שקלים

32 אוטובוסים חרוכים - זה מה שהותירה אחריה דליקת הענק שהשתוללה במסוף האוטובוסים ברמת גן, סמוך לקניון איילון. לא היו נפגעים באירוע. המשרד להגנת הסביבה: "הוסר החשש לזיהום אוויר גבוה". "דן": "לא תהיה פגיעה בלוח הזמנים"

בתום שעות ספורות הצליחו כוחות הכיבוי להשתלט על האש שהשתוללה אחר הצהריים (שבת) במסוף האוטובוסים של חברת "דן" הסמוך לקניון איילון ברמת גן. צוות חקירה מיוחד, המשלב אנשי משטרה וכיבוי, הוקם בכדי לבדוק את נסיבות השריפה. בין היתר נבדק חשד להצתה. מחקירה ראשונית עולה כי האש במקום אחזה ב-32 אוטובוסים, מה שחייב את פעולתם של 26 צוותי כיבוי. הנזק מוערך בכ-32 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום האירוע, נמסר מהמשרד להגנת הסביבה כי במדידה נוספת של איכות האוויר סמוך לקניון איילון "ריכוזי החלקיקים במגמת ירידה ונמוכים מסף ההתראה. הוסר החשש לזיהום אוויר גבוה".

סמוך לשעה 16:00 התקבל הדיווח על שריפת הענק. כוחות כיבוי של תחנת בני ברק שמיהרו למקום החלו בפעולות כיבוי עם צוותי כיבוי מכלל תחנות מחוז דן. "המקום מאוכלס במאות אוטובוסים", אמר ניצב משנה שמעון לביא. "ישר הבנו שמדובר בשריפת ענק".

"צוותי משטרה נערכו לחסום כבישים, ובשלב מסוים אפשרו לחברת 'דן' להוציא אוטובוסים מהחניון", הוא הוסיף. "הקמנו צוות חקירה משותף של המשטרה וכבאות כשהמטרה המרכזית היא לנסות ולגלות מה מקור השריפה וממה נגרמה. כרגע כל האפשרויות פתוחות".

העשן נראה מצפון תל אביב ועד לדרום גבעתיים

מבדיקה ראשונית עולה כי השריפה החלה באחד האוטובוסים, והובילה לעלייתם של 32 אוטובוסים באש. האדם היחיד שככל הנראה שהה במקום בזמן הדליקה הוא השומר שהזעיק מיד את כוחות הכיבוי.

השריפה במסוף (חדשות 2)

את העשן הכבד המיתמר מעל הדליקה ניתן היה לראות למרחקים - מצפון תל אביב ועד דרום גבעתיים. עדי ראייה שנכחו בפארק הירקון בתל אביב צילמו את ענן העשן שהחל להיראות בעקבות השריפה בחניון האוטובוסים ברמת גן.

"יש אוטובוסים ורכבים שעולים באש ושומעים פיצוצים", סיפר עד ראייה לחדשות 2 Online בזמן שהאש השתוללה. "יש פה המון כוחות, נראה שלא מצליחים להשתלט על האש‎". עד ראייה אחר, תושב שכונת פרדס כץ בבני ברק, אמר: "עשן כבד וריח רע ומחניק הגיעו עד לכאן, קשה לנשום"‎.

מחברת "דן" נמסר כי "לא תהיה כל פגיעה בלוח זמני הנסיעות והשירות של החברה הערב במוצאי שבת ומחר ביום ראשון. יו"ר 'דן' שמואל רפאל והמנכ"ל עופר זילביגר הגיעו למקום מיד עם היוודע דבר השריפה ועודכנו על ידי כיבוי אש והמשטרה".