אש במסוף דן, 32 אוטובוסים נשרפו‎. נבדק חשד להצתה

שריפה פרצה אחר הצהריים במסוף "דן" סמוך לקניון איילון. 26 צוותי כיבוי השיגו שליטה על האש ועשן סמיך עדיין מיתמר. אין נפגעים. נבדק חשד שמדובר בהצתה. הרחובות שנחסמו מוקדם יותר נפתחו לתנועה

שריפה פרצה היום (שבת) סמוך לשעה 16:00 במסוף האוטובוסים של חברת "דן", סמוך לקניון איילון ברמת גן. אין נפגעים בתקרית. הנזק: 32 אוטובוסים שנשרפו כליל. נסיבות הדליקה עדיין אינן ברורות בשלב זה, אך ייתכן שהשריפה החלה באחד האוטובוסים במסוף. נבדק חשד להצתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות כיבוי של תחנת בני ברק החלו לטפל בשריפה, ואליהם הצטרפו 26 צוותי כיבוי מכלל תחנות מחוז דן. כלל הכוחות פועלים במקום והושגה שליטה על האש. מהמשטרה נמסר כי התושבים עשויים לשמוע פיצוצים בזמן פעולות כיבוי הדליקה.

העשן הכבד שהיתמר נראה למרחקים עדי ראייה: "קשה לנשום"

המשטרה חסמה לתנועה את הרחובות הבאים ברמת גן: אבא הלל, מבצע קדש, שטרית וששת הימים. בשעה 19:00 הם נפתחו לתנועה. בתוך כך, פונו ממוקד השריפה עשרות אוטובוסים שלא נפגעו כתוצאה מהתפשטות האש.

"בשעה 15:52 התקבלה הודעה בתחנת כיבוי אש בני ברק על שריפת אוטובוס בחניון", סיפר מפקד מחוז דן בכיבוי אש, אורי שובל. "למקום הגיעו מידית צוותים ראשונים שזיהו את הבעירה הגדולה".

"עשן כבד וריח רע ומחניק" (אליעזר ברקאי)

"הושגה שליטה", הוא הוסיף. "הנזק הוא כ-35 אוטובוסים של חברת 'דן' שעלו באש. פעלנו עם החברה למניעת התפשטות האש. הקמנו מיד לאחר מכן צוות חקירה משותף של משטרת ישראל כשהמשימה המרכזית היא להבין את נסיבות השריפה".

"המקום מאוכלס במאות אוטובוסים, ישר הבנו שמדובר בשריפת ענק", אמר ניצב משנה שמעון לביא. "צוותי משטרה נערכו לחסום כבישים, ובשלב מסוים אפשרו לחברת 'דן' להוציא אוטובוסים מהחניון. הקמנו צוות חקירה משותף של המשטרה וכבאות כשהמטרה המרכזית היא לנסות ולגלות מה מקור השריפה וממה נגרמה. כרגע כל האפשרויות פתוחות".

מבדיקה ראשונית בלבד עולה כי השריפה החלה באחד האוטובוסים, והובילה לעלייתם של כ-35 אוטובוסים באש. האדם היחיד שככל הנראה שהה במקום בזמן הדליקה הוא השומר שהזעיק מיד את כוחות הכיבוי.

את העשן הכבד המיתמר מעל הדליקה ניתן היה לראות למרחקים - מצפון תל אביב ועד דרום גבעתיים. עדי ראייה שנכחו בפארק הירקון בתל אביב צילמו את ענן העשן שהחל להיראות בעקבות השריפה בחניון האוטובוסים ברמת גן.

זירת השריפה (חדשות 2)

"יש אוטובוסים ורכבים שעולים באש ושומעים פיצוצים", סיפר עד ראייה לחדשות 2 Online. "יש פה המון כוחות, נראה שלא מצליחים להשתלט על האש‎". עד ראייה אחר, תושב שכונת פרדס כץ בבני ברק, אמר: "עשן כבד וריח רע ומחניק הגיעו עד לכאן, קשה לנשום"‎.

מחברת "דן" נמסר כי "לא תהיה כל פגיעה בלוח זמני הנסיעות והשירות של החברה הערב במוצאי שבת ומחר ביום ראשון. יו"ר 'דן' שמואל רפאל והמנכ"ל עופר זילביגר הגיעו למקום מיד עם היוודע דבר השריפה ועודכנו על ידי כיבוי אש והמשטרה".