האזרח שזיהה את המחבל: "הוא היה נינוח אבל החזיק את התיק בצורה חשודה"

אורי נוריאל היה בעוד רכיבת בוקר שגרתית על אופניים בשכונת ארמון הנציב בירושלים, כשזיהה נער חשוד הולך לעברו. "הוא לא היה נראה לחוץ, אבל החזיק את התיק בצורה חשודה". הוא התלונן והמחבל, בן 16, עוכב לבדיקה, ניסה לדקור שוטרים - ונורה

זיהה את המחבל. אורי נוריאל (באדיבות המצולם)

"הוא היה נראה נינוח, עם רבע חיוך, הבנתי שמשהו חשוד". כך משחזר אורי נוריאל, תושב ירושלים בן 32 שזיהה את המחבל הפלסטיני בן ה-16 הבוקר בשכונת ארמון הנציב בירושלים. הוא הסב את תשומת לב שוטרי מג"ב שהיו במקום לנער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נוריאל, שרכב על אופניים, הבחין בתיק של הנער שעורר את חשדו. "הוא החזיק אותו מגובה הירך מהידית רחוק מהגוף. אני חשבתי על מטען בהתחלה וזה מה שהדליק לי את הנורה האדומה", סיפר נוריאלי לחדשות 2 Online.

בסמוך לטיילת ארמון הנציב הוא הבחין בצוות מג"ב במילואים, דיווח להם ומסר את תיאורו. הצוות החל מיד בסריקות, איתר את החשוד ברחוב הרב חובל וניגש לבדוק אותו.

הסכין שהחזיק הנער (חטיבת דובר המשטרה)

לבקשת השוטרים המחבל מסר את תעודת הזהות שלו, תוך כדי בדיקה שלף סכין וניסה לדקור את השוטרים. המחבל הצליח לפגוע קל בידו של הקצין בצוות והשוטרים שהגיבו במהירות, ביצעו ירי ונטרלו אותו. לבסוף הוא מת מפצעיו.

"אחרי שהודעתי לשוטרים המשכתי והשאר זה היסטוריה שחוזרת על עצמה, המחבל לא היה נראה לחוץ במיוחד, ואני סך הכל הייתי ערני כי אם לא זה היה יכול להיגמר אחרת. אני קורא לאנשים להיות ערניים, זה חשוב בימים אלה".

זירת ניסיון הפיגוע בירושלים (חטיבת דובר המשטרה)

המחבל - בן 16 ממזרח ירושלים

מפקד מרחב קדם במשטרה נצ"מ חיים שמואלי אמר כי יש לשבח את האזרח על ערנותו שהביאה לניטרול המחבל ומניעת פגיעה בחפים מפשע, וקרא לאזרחים להמשיך ולגלות עירנות ולדווח למשטרה על כל אדם חשוד.

המחבל הוא מועתז עויסאת, נער בן 16 מג'בל מוכבר. "שוב מדובר בנער צעיר שככל הנראה גמלה בלבו החלטה לבצע פיגוע. אני קורא לכל ההורים, באשר הם, לגלות ערנות ואחריות כלפי ילדיהם והתנהגותם, בדגש להשפעות מזיקות", הוסיף שמואלי.

מלבד האירוע הזה, הבוקר התרחש ניסיון פיגוע דקירה בחברון - שמחבל התנפל על יהודי שחזר מתפילה. היהודי שלף נשקו וירה בו. עוד בחברון מאוחר יותר, מחבלת פלסטינית פצעה קל שוטרת מג"ב ונורתה על ידה.