העסקים שמתגייסים למען החיילים והשוטרים

עסקים רבים מתגייסים בימים מתוחים אלה למען אנשי כוחות הביטחון שפועלים לסכל פיגועים. ממסעדות שמציעות ארוחות בחינם ועד מספרות שמציעות תספורות ללא תשלום למשרתים. "זה מחמם את הלב", אמר חייל מילואים שקיבל שירות מלא בהערכה

מתגייסים למען החיילים (פייסבוק)

גל הטרור שמכה במדינה בשבועות האחרונים הפנה זרקור לעבודתם הבלתי פוסקת של אנשי כוחות הביטחון, שוטרים וחיילים כאחד, שפועלים על מנת לסכל פיגועים ולשמור על שלום הציבור. כעת התגייסו עסקים רבים ברחבי המדינה כדי לדאוג להקל, ולו במעט, על פעילותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך לדוגמה במסעדת ביגה בירושלים דאגו לצאת בשעות הבוקר לשטח ולחלק ללוחמים משקאות צוננים, כדי להביע את הערכתם. גם מספרה בירושלים פרסמה לאחרונה מודעה שבה נכתב כי השירות לשוטרים וחיילים יינתן בחינם. "ירושלים אוהבת אתכם", נכתב בשלט שתמונתו עלתה לרשת וזכתה לאלפי לייקים ושיתופים.

חיים, ממספרת "חיים הספר" סיפר לחדשות 2 Online: "אנחנו מקפידים לעשות את זה כל פעם שהשוטרים והחיילים שלנו עובדים קשה. כבר עשרות הסתפרו בשבועות האחרונים. אנחנו לא יודעים להילחם אלא לספר וזו הדרך הקטנה שלנו לשמח את השוטרים והחיילים שעושים עבודה נפלאה".

המספרה בירושלים (פייסבוק)

גם השף אבי לוי, בעל מסעדת "המוציא" בירושלים נרתם למטרה: הוא פרסם סרטון וידאו קצר בעמוד הפייסבוק שלו שבו הזמין חיילים ושוטרים להגיע למקום - וליהנות על חשבונו. "אני מזמין את כולכם למסעדה מ-15:00 עד 17:00", אמר השף הטלוויזיוני המוכר. "בהרבה אהבה, זה המעט שאני יכול לעשות".

הפוסט שפרסם השף (פייסבוק)

בפוסט נוסף שהפך לוויראלי סיפר חייל המילואים אלעד חמני כיצד כשהגיע הבוקר לסניף "קפה קפה" ברמות בבירה, סירבה המוכרת לקבל את כספו. "אתם לא צריכים לשלם, זו הוראה של בעל העסק", אמרה לו ולחברו שנותרו מופתעים. "אין דבר שמחמם יותר את הלב ונותן מוטיבציה מההתגייסות של כל העם הנפלא הזה", כתב חמני בפייסבוק.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv