בצל המתיחות: עשרות עולים לישראל

65 עולים חדשים מארה"ב ומקנדה לא נרתעו מגל הטרור בישראל והגיעו הבוקר לנתב"ג. כ-20 מהם יתיישבו בדרום הארץ ובצפונה, וחמישה מהם אף יתגייסו לצה"ל. "אנחנו בטוחים שזה הרגע הנכון להגיע", אמר אחד מהם

למרות המתיחות הביטחונית הרבה בימים האחרונים, 65 עולים חדשים מארה"ב ומקנדה ינחתו הבוקר (רביעי) בישראל. "הייתי מפחדת, אבל אנחנו היהודים צריכים לעלות כשמתנכלים לנו, זה הפירוש של עלייה", אמרה אחת העולות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מבין העולים, שיגיעו בטיסה קבוצתית של ארגון"נפש בנפש", 20 יעברו מיד עם הגעתם לישראל לצפון או לדרום במסגרת הפרויקטים "עולים לצפון" ו"עולים לדרום" של הארגון. חמישה מבין העולים יגיעו לארץ כדי להתגייס לצה"ל כחיילים בודדים.

"אנחנו בטוחים שזה הרגע הנכון להגיע", אמר עולה נוסף. "זאת מעין הצהרת דווקא, לא נשנה את החלטותינו רק בגלל האירועים, ואנחנו בטוחים שהעניינים ישובו לסדרם בקרוב".

ארכיון (חדשות 2)

העולה הצעיר ביותר בקבוצה הוא בן 10 חודשים בלבד ואילו העולה המבוגר ביותר בן 83. העולים בקבוצה מגיעים לישראל מאריזונה, קליפורניה, קולורדו, קונטיקט, פלורידה, ניו יורק, ניו ג'רזי, אילינוי ועוד.

"כל אחד ואחת מהעולים הם נדבך מהותי בחוסנה הלאומי והביטחוני של מדינת ישראל", אמר הרב יהושע פס, מנכ"ל ארגון "נפש בנפש". "תרומתם והאומץ שבבחירתם לבנות את חייהם מחדש במדינת ישראל מתגלים ביתר שאת, במיוחד תחת המציאות הביטחונית הקשה והמצערת בשבועות האחרונים". הוא אף הוסיף כי "אלו הם החלוצים המודרניים של עם ישראל ועלינו כחברה להתגייס על מנת להבטיח את קליטתם במרקם החיים בישראל".