היום: שביתת מחאה במגזר הערבי

הנהגת המגזר הערבי תשבית היום, במחאה נגד מדיניות הממשלה, את מוסדות החינוך ואת כל פעולות המסחר. הפגנת ענק צפויה להיערך בסכנין, וגם בגדה וברצועת עזה תיערך שביתת הזדהות. מחר: האם הח"כים הערבים יעלו להר הבית?

"השבתה - כבר לא אמצעי יעיל", הפגנת הזעם (Yaffa48.com)

רחוקים מהרגעת הרוחות: היום (שלישי) תתקיים שביתת מחאה בת יממה במערכת החינוך ובמערכת המסחר של המגזר הערבי בכל רחבי הארץ, על פי החלטת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל. במקביל, מתכננת הרשימה המשותפת לקיים הפגנת ענק בסכנין במחאה על מה שהם מכנים "ניסיונה של ממשלת נתניהו להפריד בין המוסלמים למסגד אל-אקצא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במוקד ההפגנה בסכנין תעמוד סוגיית מסגד אל-אקצא וההגבלות שהוטלו על מוסלמים בכניסה להר הבית. חברי הכנסת מהמפלגה גם לא זנחו את תכניתם לעלות להר הבית, וצפויים לעלות לאתר מחר - למרות ההנחיה המפורשת של ראש הממשלה נתניהו למנוע מחברי כנסת להגיע למתחם.

ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת, שנמנה על יוזמי המחאה, הסביר כי ההחלטה התקבלה בעקבות המהלכים שמובילה, לטענתו, ממשלת נתניהו בירושלים ובמסגד אל-אקצא, לרבות מאמציה למנוע ממוסלמים לעלות לאתר הקדוש.

במקביל, הודיעו גם ברשות הפלסטינית וגם גורמים רשמיים של חמאס על קיום שביתת הזדהות כללית היום ברחבי הגדה ורצועת עזה.

ח"כ זחאלקה על הר הבית (הרשימה המשותפת)

"החלטה עלובה"

ברחוב הערבי היו מי שהגיבו השבוע בכעס להחלטה שעלולה להחריף את המשבר הכלכלי שבו מצויים סוחרים רבים מאז החל גל הפיגועים הנוכחי. "מדובר בהחלטה עלובה", סיכמו סוחרים בנצרת. "השבתה הייתה אמצעי יעיל לפני 30 שנה. היום יש עוד המון דרכים שאפשר לנצל לצורך מחאה לגיטימית - אבל בטח שלא בהשבתה של המסחר ושל החינוך".

מראשי המתנגדים למהלך גם ראש עיריית נצרת, עלי סלאם, שאמר כי הגיע הזמן שגם חברי הכנסת הערבים יפעלו כדי להנמיך את גובה הלהבות. סלאם תועד השבוע על צוות חדשות 2 כאשר הוא מתעמת עם ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, וצועק לעברו: "הרסתם לנו את העיר! לך מפה, די עם הריאיונות. לא היה פה היום אפילו יהודי אחד. אפילו לא אחד! שרפתם את העולם! תשתוק! לך תעוף!".