"המחבל הוציא סכין ונעץ בצווארי"

עשרות פעמים צפה ש', לוחם מג"ב שנפצע בפיגוע בשער שכם, בתיעוד האירוע שבו דקר אותו צעיר ערבי בצווארו. כשהוא משחזר את רצף האירועים, מסביר ש' מדוע אין מדובר בתופעת המפגע הבודד ומצפה לחזרתו לשטח

לוחם יחידת יואב שנפצע ביום שבת האחרון בפיגוע הדקירה בשער שכם, משחזר את הרגעים שקדמו לשניה שבה נעץ הצעיר הערבי שאותו תשאל סכין חדה בצווארו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז שעות הבוקר צפה ש' עשרות פעמים בסרטון שתיעד את האירוע, ובו הוא נראה משוחח עם הצעיר הערבי רגע לפני שהכל התחיל. "ניגשתי אליו תחת אבטחה של שני לוחמים וביקשתי ממנו להזדהות", שיחזר ש' בריאיון לחדשות 2. "הוא הוציא לי תעודת זהות כחולה. הסתכלתי בתעודת זהות ראיתי שהוא משועפאט אז הסתכלתי על השם. ברגע שהוא מסר לי את תעודת הזהות הוא קם לעברי".

בשלב הבא נאלץ ש' להפעיל מעט כוח מול הצעיר, כדי שהעניינים לא ייצאו משליטה. "שמתי לו יד על החזה, הושבתי אותו וביקשתי ממנו להוציא את כל מה שיש לו בכיסים. הוא התחיל להוציא סיגריות וטלפון מהכיסים הקדמיים, ברגע שהוא שלח את היד אחורה חשבתי שהוא הולך להוציא עוד משהו מהכיס, ואז במצמוץ הוא הוציא את הסכין ונעץ לי אותה בצוואר".

"ברגע שהרופא ייאשר - אני חוזר", ש' בבית (חדשות 2)

גם במקרה הזה הייתה תגובת הכוחות מהירה מאוד והם פתחו בירי מדויק לעבר המחבל. עם זאת, בנסיבות שנוצרו נפצעו גם שני לוחמים נוספים  מהירי של חבריהם השוטרים – אחד מהם נלחם על חייו.

"בדרך לעבודה ראיתי תמונה של המחבל מהפיגוע שהיה כמה שעות לפני כן, והצעיר שישב מולי לבש את אותה החולצה", ניסה הלוחם להסביר את הסיבות שהובילו אותו לחשוד בצעיר. "הם יוצאים אחד אחרי השני ברצף", הוא מסביר ושולל את תיאוריית המפגע הבודד. "יש להם קשר או תיאום כולם יחד".

בקרוב ש' ישתחרר מבית החולים לחופשת התאוששות, שתהיה קצרה מאוד ככל שהדבר תלוי בו. "ברגע שהרופא מאשר אותי והשריר יתאחה – אני חוזר".