ח"כ עודה מגיב לראשונה למתקפה של ראש עיריית נצרת: "שתקתי כי לא רציתי לריב איתו"

אמש תקף בחריפות ראש עיריית נצרת, עלי סאלם, את יו"ר הרשימה המשותפת - וקרא לו ולחברי רשימתו להסתלק מן העיר. היום הגיב ח"כ עודה לראשונה לתקרית שתועדה ועוררה גלים בריאיון למהדורה המרכזית: "זה היה לא יאה. לא אריב עם ראש העיר מול המצלמות"

יממה לאחר העימות הסוער בינו לבין ראש עיריית נצרת שקרא לו להסתלק מהעיר - יו"ר הרשימה המשותפת מגיב לראשונה: ח"כ איימן עודה אמר בריאיון למהדורה המרכזית כי באותם הרגעים בהם הוטחו בו הדברים הקשים - הוא בחר לשתוק ולא להתווכח עם ראש העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא אריב עם ראש העיר מול המצלמות. זה לא היה יאה ולכן בחרתי לנקוט עמדה אחראית. המאבק שלנו הוא אזרחי-דמוקרטי", הדגיש ח"כ עודה. "באותו יום הייתה לנו הפגנה של אלפים, סיימנו אותה בצורה מכובדת וחזרנו הביתה".

ח"כ עודה התייחס להאשמות של ראש עיריית נצרת, לפיהן אף יהודי לא הגיע לבקר בנצרת במהלך סוף השבוע: "כמו שיש יהודים שלא מגיעים לנצרת - יש ערבים שלא מגיעים לעפולה. יש הפחדה בשני הצדדים. המאבק הוא לא בין האזרחים עצמם. אני קורא ליהודים להגיע לנצרת ולערבים לעפולה, לחדרה וליפו".

העימות החריף בין עודה לראש עיריית נצרת פרץ אמש, בזמן שח"כ איימן עודה עמד להתראיין לחדשות 2. ראש העיר, עלי סאלם, חלף לידו כשהוא ברכבו - וקרא לו להסתלק מיד מהעיר.

"איימן, לך תחפש עניינים במקום אחר, הרסתם לנו את העיר!", האשים סאלם, "לך מפה, די עם הריאיונות. אני ראש העיר, תגיד להם שיעשו משהו. לא היה פה היום אפילו יהודי אחד. אפילו לא אחד!".

"על מה אתה מתראיין? מה אתה עושה לנו? אתה לא עושה כלום! שרפתם את העולם! תשתוק! לך תעוף!", המשיך ראש העיר לתקוף את ח"כ עודה, בעודו נותר משתומם ומופתע מהמילים הקשות שהופנו אליו.

"ראש הממשלה נתניהו מסית נגד הערבים"

בהמשך הריאיון, דחה יו"ר הרשימה המשותפת את הטענות לפיהן אמר ש'אין קווים אדומים' במאבק הפלסטיני: "לא אמרתי שאין קווים אדומים, אלא שאני לא יכול לשבת בבית שלי ולהגיד לעם הערבי-הפלסטיני איך להיאבק. העם שלי יבחר איך להיאבק ואת הדרך שלו, יחד עם זאת בוודאי שיש קווים אדומים כמו פגיעה בחפים מפשע".

ח"כ עודה נשאל האם בני הזוג הנקין שנרצחו בדרכם לביתם בהתנחלות הם חפים מפשע או לא - זאת לאחר האמירה המקוממת של חבר מפלגתו, ח"כ בסאל גטאס לפיה הם אינם חפים מפשע בגלל שהתגוררו מעבר לקו הירוק - שאלה שנותרה ללא מענה מצדו.

עם זאת, התייחס יו"ר הרשימה המשותפת לפיגוע בו נרצחו בני הזוג ואמר: "יש לי ילדים קטנים, חשבתי על הילדים הללו שנותרו יתומים. כל כך כואב לי, זה סכסוך כואב". לדבריו, "אי אפשר להמשיך סחור סחור אחרי ניהול הסכסוך כי זה יתפוצץ. מגיע לעם הערבי-הפלסטיני מדינה משלו. זו הבעיה העיקרית שיש כיבוש".

ביום רביעי הקרוב מתכננים חברי הרשימה המשותפת לעלות להר הבת יחדיו - זאת למרות התמשכותו של גל הטרור בירושלים: "טבעי שאדם ערבי יהיה באל-אקצא, וקיבלנו החלטה לא לעלות להר ביום שישי האחרון וגם ביום ראשון. זו הנהגה אחראית".

ח"כ זחאלקה בהר הבית, בשבוע שעבר (הרשימה המשותפת)


לדברי ח"כ עודה, "הבעיה מתנקזת באישיות של ראש הממשלה שמסית נגד האוכלוסייה הערבית. אתמוך בכך שהממשלה תיגש בצורה כנה להנהגת העם הפלסטיני על מנת לסיים את הכיבוש הארור הזה שהוא השורש של כל רע".