כינוס דיירים מקומם בת"א: "ערבי בבניין"

אזרח ערבי-ישראלי המתגורר במרכז תל אביב נדהם לגלות כי שכניו תלו שלט הקורא לאסיפת דיירים דחופה בשל מגוריו במקום. הוא הצטלם ליד השלט שהפך תוך זמן לוויראלי ברשת. "חבל שבורות וגזענות משתלטות לנו על החיים", הוא אומר בצער בשיחה עם חדשות 2 Online. במקביל מתארגנת יוזמה ברשת להגיע ולתמוך בצעיר בישיבת הדיירים

הצעיר הערבי ליד השלט שנתלה (פייסבוק)

דרישה שהציבו דיירים בבניין מגורים במרכז תל אביב לכנס ישיבה דחופה לדיון בסוגיית מגוריו של צעיר ערבי-ישראל בבניין, הפכה לנושא החם ברשתות החברתיות לאחר שהצעיר הצטלם על רקע המודעה שנתלתה בחדר המדרגות ופרסם אותה בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במודעה ביקשה דיירת אלמונית להסב את תשומת לבם של שכניה לעובדה שהצעיר, העונה לשם זיאד, מתגורר איתם בבניין מבלי שאיש באמת מכיר אותו, דבר שיש לדעתה לקחת ברצינות לנוכח גל ההסלמה הנוכחי.

"עקב המצב הביטחוני אני חושבת שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמו להיות אדישים ולא לעשות כלום לגבי זה שיש לנו דייר ערבי בבניין", פתחה הדיירת. "אני לא פוסלת אותו ישירות אבל אני כן חושבת שזה מאוד חשוב שנכיר אותו ולבדוק אותו. זכותנו לדאוג לעצמנו ולמשפחות שלנו ולרצות להרגיש בטוחים בבניין בו אנחנו חיים".

זיאד, שנדהם להיתקל במודעה, החליט לקחת את תוכנה בהומור והעלה לעמוד הפייסבוק שלו את תמונתו על רקע הדף וכתב בבדיחות "יא! אני בא עם מאפינס מלוחייה!". תוך זמן קצר זכה הפוסט למאות שיתופים והפך ויראלי.

ההודעה לדיירים (פייסבוק)

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר הצעיר כי הוא הופתע מהפופולריות שצבר הפוסט וכי הוא לא לקח את הדברים ברצינות. "כשראיתי את זה צחקתי, למרות שאני יודע שזה לא מצחיק אף אחד", סיפר. "אני רגיל לסיטואציות כאלה, אבל אני בנאדם שמשתדל לקחת דברים בהומור. אחרת מה יישאר לי?"

בהמשך לדברים שהובאו במודעה פנה הדייר לוועד הבית בבניין וביקש לדעת מי הדיירת שעומדת מאחוריה. "שאלנו אם מישהו דיבר איתה, היא אמרה שלא", אמר. "שאלנו אותה אם היא יודעת מי זה יכול להיות, אז היא אמרה שהיא לא תגיד. חשבנו פשוט לעבור בית-בית ולהגיד: 'היי, אם יש לכם בעיה אנחנו פה. תדברו איתנו'. אנחנו לא יודעים מה לעשות עכשיו".

למרות שהוא עדיין לא יודע מי היא הדיירת שחוששת להתגורר איתו באותו הבניין, ביקש הצעיר להגיב על הדברים. "המסר שלי לאישה הזו הוא שחבל שככה היא מרגישה", אמר. "הבורות והגזענות משתלטות לנו על החיים, ואני מרחם עליה בסופו של דבר. היא בדיחה. קיבלתי רק פניות תומכות בעקבות הפוסט, אבל לא ידעתי שזה יהיה ביג דיל".

התגובה - לאסיפת הדיירים

הפוסט עורר דיון נוקב בין הגולשים, שרבים מהם פתחו ביוזמה יוצאת דופן - להגיע לאסיפת הדיירים המדוברת על מנת להביע את תמיכתם בצעיר. שלט אף נתלה במקום ובו הכיתוב: "דיירי הבניין שלום, עקב המצב הביטחוני אני חושב שאנחנו לא יכולים להיות אדישים לחשדנות, שנאת הזר ופחד לא לעשות כלום לגבי ההודעה. עכשיו זו ההזדמנות, אני מזמין אתכם למהפכה של שמחה, כי כולנו משפחה".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני