עוד יום של טרור: דקה אחר דקה

גל הטרור שמכה בכל חלקי הארץ נמשך גם היום, בשורה של פיגועים קשים. גם מושב הכנסת נפתח, נשיא המדינה קרא לפעול להרגעת הרוחות, ראש הממשלה הדגיש: "טרור הסכינים לא ינצח אותנו". כל העדכונים

שטף פיגועי הדקירה ואירועי האלימות מוסיפים לגבות קורבנות בירושלים, שם השתלטו כוחות הביטחון מאז הבוקר לפחות על 4 מחבלים - 3 מתוכם חוסלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

20:35 – ניסיון פיגוע באוטובוס סמוך לגשר המיתרים בירושלים: צעיר פלסטיני שנוסע בקו 185 דוקר שני נוסעים ואז תוקף חייל ומנסה לחטוף ממנו את נשקו. אזרח נוסף מסייע לחייל להשתלט על המחבל ולהוציא אותו מחוץ לאוטובוס, שם הוא נורה ונהרג. שני הפצועים פונו במצב קל לקבלת טיפול בבית החולים.

20:22 – מוקד 443: פלסטינים מיידים אבנים לעבר כלי רכב בכביש שבין בית חורון למודיעין. איש לא נפגע, נזק נגרם למספק מכוניות.

17:15 – חשד לניסיון דקירה בתל אביב: צעירה ערביה שירדה ממונית בדרך חיים בר לב בעיר, ניסתה על פי החשד לדקור עובר אורח בסכין. נהג המונית הצליח להשתלט על הצעירה ולהזעיק את המשטרה למקום. החשודה נלקחה לחקירה וכעת נערך חיפוש אחר הסכין שטרם נמצאה. הרקע לאירוע ככל הנראה פלילי.

16:25 – ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בפתח מושב החורף של הכנסת והתייחס לגל הטרור ששוטף את המדינה. "הטרור לא יכריע אותנו, אנחנו אלה שמכריעים אותו", אמר נתניהו. "אנחנו פועלים להוציא את התנועה האסלאמית מחוץ לחוק, חידדנו את הוראות הפתיחה באש, תגברנו כוחות ואישרנו חקיקת עונשי מינימום. מה שמנחה אותנו זה הכרה עמוקה שאנחנו נאבקים מאבק צודק".

15:25 – פיגוע דקירה סמוך לרכבת הקלה בפסגת זאב בירושלים: שני מחבלים פלסטינים דוקרים נער בן 13 ופוצעים אותו אנושות וצעיר בן 25 שנפצע קשה. שני המחבלים ניסו להימלט מהמקום אך נורו למוות בידי כוחות משטרה במקום. הפצועים פונו לבית החולים הדסה הר הצופים.

15:20 – עשרות פלסטינים השליכו אבנים לעבר כלי רכב בכביש 60 סמוך לשכם. כוחות צבא ומג"ב פיזרו את המתפרעים.

14:20 – פיגוע דקירה בגבעת התחמושת בירושלים: צעירה פלסטינית דקרה שוטר מג"ב בסכין לאחר שעוררה את חשדו. השוטר הצליח לירות לעברה ולנטרל אותה. המחבלת נפצעה בינוני והשוטר נפצע קל. שניהם פונו לקבלת טיפול בבית החולים הדסה הר הצופים. במקביל ניהלו כוחות ביטחון מרדף אחר חשוד בסיוע למחבלת, שנעצר אף הוא.

13:40 – מתפרעים פלסטינים השליכו אבנים לעבר כלי רכב בכביש שבין גוש עציון לחברון. איש לא נפגע באירוע.

זירת ניסיון דקירה בשער האריות (חדשות 2)

11:00 – שוטרים מתחנת נצרת עצרו ערבי ישראלי, תושב אחד הכפרים בצפון, בחשד שתכנן לפגוע ביהודים. הוא הובא בפני שופט ומעצרו הוארך.

8:50 – ניסיון לפיגוע דקירה בשער האריות בעיר העתיקה בירושלים: צעיר פלסטיני תושב מזרח ירושלים ניסה לדקור שוטר מג"ב בסכין. כוחות שהיו במקום הצליחו לירות לעברו ולנטרל אותו. המחבל נהרג. השוטר לא נפצע באירוע.