"נערה בת 14 שנפצעה צעקה לעברי: 'תעזור לי, המחבל דקר שני חיילים'"

בניהו ארזי השתלט על המחבל שביצע את פיגוע הדקירה והדריסה בכביש 65 - ופצע 4: "הדבר הראשון שחשבתי עליו זה איך לנטרל אותו. אני ועוד שני אזרחים התעמתנו עם המחבל על הקרקע. הוא היה נחוש לדקור אנשים". אביו של החייל שנפצע בינוני: "הוא דיבר עם אמו בטלפון בעת שאירע הפיגוע"

שעות ספורות לאחר הפיגוע המשולב בו נדרסו ונדקרו 4 בני אדם סמוך לגן שמואל, משחזר אחד האזרחים שהשתלטו על המחבל את רגעי האימה: "שמעתי מכונית עוצרת, ראיתי בחור שיוצא מהרכב ומתחיל לדקור אנשים", סיפר בניהו ארזי ממיטתו בבית החולים הלל יפה בחדרה - לשם הובא לאחר האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אני עובד במתחם בגן שמואל, הייתי בדרך הביתה - ואז שמעתי רעש של רכב בולם. ראיתי בן אדם שמרביץ לנערה ודוקר אותה", שחזר, "הוא דקר אותה ועוד שני חיילים. הנערה זעקה 'תעזור לי' וראיתי שהיא נדקרה בכתף. היא הייתה ממש גיבורה כי גם אחרי שנפגעה היא סימנה לכולם עם הידיים לא להתקרב".

לדבריו, כעבור זמן קצר הגיח אזרח מרכב סמוך - והחל להתעמת עם המחבל. "הוא הפיל אותו. היינו שלושה שנאבקו עם המחבל, התעמתנו איתו על הקרקע. הוא היה נחוש מאוד להסתובב ולדקור, לא הרפה והשתולל כל הזמן. בשלב מסוים הגיעו עוד אנשים ושמו לו אזיקים".

מכוניתו של המחבל בזירה, הערב (חטיבת דוברות המשטרה)


"בשלב מסוים, הנערה אמרה לי שהוא דקר עוד שני חיילים. כשראיתי שהמפגע אזוק, חיפשתי את החיילים ואז ראיתי את החיילת שהייתה פגועה בפנים בצורה מאוד קשה. נשארנו עם החיילת בשטח עד שהגיעו כוחות מד"א שפינו אותם למחלקת הטראומה בבית החולים", הוסיף. מצבה של החיילת מוגדר קשה - ובבית החולים עדיין נלחמים על חייה.

זירת הפיגוע סמוך לגן שמואל, הערב (חדשות 2)

אביו של החייל שנפצע באורח בינוני בפיגוע סיפר שהמחבל שעט לעברו עם מכוניתו - פגע בו במהירות, וכתוצאה מכך, בנו נפל על הארץ: "הוא סיפר לי שהוא המשיך לדרוס ואז נכנס גם בחיילת. הוא יצא מהאוטו ודקר אותה". לדבריו, כעבור זמן קצר, הצליח בנו לקום - ולבקש עזרה מנהגת שחלפה בסמוך, שפינתה אותו לבית החולים.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא עלא ראיד אחמד זיוד, בן 20, תושב אום אל-פאחם מתוקף איחוד משפחות של אביו. במוצאו מגיע המחבל ממסילת א-חרתיה שליד ג'נין. המחבל הועבר לחקירת כוחות הבטחון לאחר שנוטרל בזירת האירוע.

פלוגות מילואים של מג"ב יוצבו ברחבי הארץ

על רקע המתיחות הביטחונית המתמשכת בירושלים, בערים המעורבות - ובאזורים נוספים ברחבי הארץ, הורה ראש הממשלה על תגבור כוחות בשטח. מזכירות הממשלה ערכה הערב משאל טלפוני בקרב כל שרי הממשלה על מנת לאשר את הנחיית נתניהו לגייס פלוגות מילואים של מג"ב.

על פי הנחיית נתניהו, יגויסו בצווי 8 עוד 13 פלוגות מילואים של משמר הגבול. אישור הממשלה יובא כעת לאישור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת - והכוונה היא לגייס כבר בימים הקרובים את מאות הלוחמים הנוספים ובתום אימון וריענון, להציבם בירושלים ובערים בהן חיה אוכלוסייה יהודית לצד ערבית.

כל פלוגות המילואים של מג"ב במוקדי החיכוך (רויטרס)


השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הבהיר הערב במהדורה המרכזית כי הטיפול בגל הטרור ייקח עוד זמן: "הורינו על גיוס של כל פלוגות המילואים שיש כיום למג"ב לצורך עיבוי הכוחות באזורים שיש בהם פוטנציאל חיכוך בין יהודים לערבים. עיבינו את ירושלים ב-2,000 שוטרים וגם מוצבות תצפיות עם כוחות התערבות על הצירים המרכזיים".

השר ארדן הדגיש כי בחודשים האחרונים נעשו פעולות שלא נעשו מעולם: "אין יותר מדיניות הכלה. מאז אירועי אוקטובר 2000 המשטרה כמעט לא השתמשה בנשק ובירי חי בתוך הקו הירוק - בשבועות האחרונים זה קרה עשרות פעמים".