מחדל בנתב"ג: עצמים מסוכנים נשארו על מסלול ההמראה

פרסום ראשון: לפני כשבוע גלגליו של מטוס "דלתא איירליינס" התפרקו במהלך ההמראה. מערכת הרדאר התריעה על עצמים זרים שנשארו על המסלול, אך פקחית הטיסה קבעה כי מדובר בהתרעת שווא, והם פונו רק כחמש שעות מאוחר יותר. רק בנס המטוסים שהמריאו על המסלול לא נפגעו. רשות שדות התעופה: האירוע נחקר

תקרית בטיחות חמורה בנמל התעופה בן גוריון: חלקים מגוף מטוס שהמריא בשבוע שעבר התפרקו ממנו במהלך ההמראה, אולם במשך כחמש שעות הם לא פונו והיוו סכנה לטיסות במסלול ההמראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע המדובר התרחש במוצאי השבת בשבוע שעבר, סמוך לחצות. במהלך המראת המטוס, מתנתק אחד הגלגלים האחוריים, וכתוצאה מכך הגלגל וחלקים נוספים ממערכת הבלמים צונחים על מסלול ההמראה.

מערכת הרדאר של נמל התעופה בן גוריון הממוקמת בסמוך למסלול ההמראה מתריעה כי ישנם חפצים זרים על המסלול. פקחית שנמצאת במרכז התיאום בנמל התעופה מבחינה בהתרעה, אך מחליטה מסיבה כלשהי כי מדובר בהתרעת שווא ומחליטה שלא לבדוק המקרה. כך למעשה העצמים הזרים נשארו על המסלול וההמראות ממשיכות באין מפריע.

העצמים פונו רק כעבור 5 שעות, נתב"ג (ארכי (פלאש 90, משה לוי)

במהלך אותו הלילה נרשמו כעשר המראות במסלול המדובר, בזמן שהעצמים עדיין נמצאים על מסלול ההמראה. נציין שעצמים מסוג זה יש לפנות בתוך דקות, זאת בשל החשש שאחד מהם ייכנס לאחד ממנועי המטוסים או לחלופין יגרום לתקר בגלגליו של מטוס אחר. כחמש שעות לאחר האירוע, סמוך ל-05:00 עם אור ראשון, מבינים בנתב"ג את המחדל, סוגרים את המסלול ומפנים את העצמים.

טייס המטוס שממנו התפרק הגלגל קיבל דיווח בנושא, עדכן את הרשויות בארצות הברית ומבצע שם נחיתה מוגברת שמסתיימת בשלום. כמו כן, אף אחד מהמטוסים שהמריאו בנתב"ג לא נפגע. ברשות שדות התעופה הגדירו את האירוע כחמור והחלו בביצוע בדיקה מקיפה.

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "סיבת ניתוק הגלגל אינה ידועה ונחקרת על ידי הרשויות האמריקניות כמקובל. האירוע מתוחקר על ידי הגורמים המקצועיים ברשות שדות התעופה ובסיומו יופקו הלקחים ויוסקו המסקנות".