עובד בית החולים הדסה עין כרם הביע תמיכה במחבל - ופוטר

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב בין השאר העובד הערבי על המחבל שחוסל - "שאלוהים יירחם עליך". הפוסט גרר תגובות נזעמות שהגיעו עד להנהלת בית החולים, שמיהרה לפטר אותו

המחבל פאדי עלון (פייסבוק)

כמו בכל תקופת הסלמה ביטחונית, גם הפעם מוצאים את עצמם ערביי ישראל תחת זכוכית מגדלת באשר לנאמנותם. ביטוי לכך נרשם היום (ראשון), כאשר סניטר ערבי שהועסק בבית החולים "הדסה עין כרם" פוטר מעבודתו לאחר שבפוסט בפייסבוק הביע הזדהות עם מחבל שביצע פיגוע דקירה בירושלים ופצע נער בן 15.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפוסט שהביא לפיטורים (פייסבוק)
"שאלוהים ירחם עליך", כתב הסניטר בעמוד הפייסבוק שלו ותייג את המחבל פאדי עלון שביצע את פיגוע הדקירה לפני שבוע ליד שער שכם וחוסל. בנוסף העלה העובד גם תמונה של המחבל, תושב עיסאוויה שבמזרח ירושלים.

הפוסט הופץ בעמוד "עם ישראל חי" לפני חמישה ימים ועורר סערה בקרב הגולשים. כשהבחינו בפרופיל שלו שהוא מועסק בבית החולים, קראו לפטר אותו מתפקידו. פניות זועמות הגיעו גם ישירות לבית החולים הדסה עין כרם.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר בתגובה: "העובד הועסק על ידי חברה חיצונית המספקת שירותים למרכז הרפואי הדסה. עם היוודע פרסום דברי התמיכה במחבל הוחלט על הפסקת עבודתו בהדסה לאלתר".

מקרה דומה התרחש היום כשמתנדב אחר ממוצא ערבי בשורות מד"א הביע אף הוא הזדהות עם מחבלים מתאבדים. "אנחנו שהדאא לא מפחדים מהמוות", כתב המתנדב בעמוד הפייסבוק שלו. בעקבות המעשה, במד"א הוחלט להשעות את המתנדב מפעילות. "אנו מגנים את ההתבטאות האומללה", נמסר ממד"א בתגובה למקרה.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני