הממשלה אישרה: אלשיך המפכ"ל הבא

סוף לפרשת מינוי המפכ"ל: שרי הממשלה אישרו פה אחד את מינויו של סגן ראש השב"כ למפקד המשטרה. ארדן הודה לממלא מקום המפכ"ל סאו: "הוביל את המשטרה בתקופה קשה ומורכבת ועשה זאת בהצלחה"

אוטוטו במטה הארצי. אלשיך

אלשיך בדרכו להיות השוטר מס' 1: הממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד את המלצתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן למנות את רוני אלשיך, סגן ראש השב"כ, למפכ"ל הבא. לפני כשבוע וחצי אישרה ועדת טירקל את מינויו של אלשיך לתפקיד - ולאחר שיסיים את החפיפה עם ממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו הוא ימונה באופן רשמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלשיך, בן 52, הוא נשוי ואב לשבעה ומתגורר במרכז הארץ. הוא כיהן בתקופה האחרונה כסגן ראש השב"כ ושימש גם כממלא מקום ראש השב"כ. בעבר שירת בחטיבת הצנחנים של צה"ל ובתפקידו האחרון כיהן כסגן מפקד גדוד 50.

"רוני הוא מפקד בכיר ובעל ניסיון רב במלחמה בטרור והיכרות קרובה עם עבודת המשטרה", אמר השר ארדן לאחר ההחלטה. "הוא מקצוען שקידם רפורמות רבות בתחום הביטחון ואני בטוח שהיכולות המקצועיות שלו, יחד עם הערכים שהוא מביא עימו, יאפשרו לו להצעיד את משטרת ישראל קדימה ולהתמודד עם כל האתגרים הניצבים בפניה".

ארדן הוסיף ושיבח את המשטרה במהלך התקופה הסוערת וגל הטרור: "רוני יפגוש במשטרה שוטרות ושוטרים מסורים שפועלים יום וליל למען אזרחי ישראל ומגנים עלינו בגופם ואני רוצה להביע שוב את הערכתי הרבה להם ולהבטיח, בשם כולנו, שהם יקבלו את כל הגיבוי הנדרש לפעולות שהם נוקטים כדי להגן על אזרחי ישראל".

"מקווה שסאו יישאר בפיקוד הבכיר"

אלשיך: "הערכים הכריעו את החלומות"

ארדן הודה לניצב סאו על תפקודו בחודשים האחרונים, ובמיוחד לאחר שהחליף את המפכ"ל הקודם דנינו. "בנצי הוביל את המשטרה בתקופה קשה ומורכבת ועשה זאת בהצלחה ואני מקווה מאוד שהוא ישאר בפיקוד הבכיר ביותר של המשטרה לצידו של רוני וימשיך לתרום מניסיונו וכישוריו", סיכם ארדן.

בתחילת החודש התכנסה ועדת טירקל לדיון מיוחד במינויו של אלשיך. בניגוד למועמד הקודם גל הירש, שהבדיקה בעניינו התארכה, תוך שעות ספורות הודיעה הוועדה כי "אין מניעה למנות את רוני אלשיך לתפקיד המפכ"ל". 

אלשיך סיפר לאחרונה למקורביו שההחלטה לקבל את הצעתו של ארדן אחרי ביטול מועמדותו של גל הירש לא הייתה פשוטה עבורו וכללה "חיבוטי נפש רבים". "בסופו של דבר הערכים הכריעו את החלומות", הסביר אלשיך למקורביו.