ספרי קודש, לוחות הנצחה ופרטים אישיים הושלכו לאשפה בנתניה

עובר אורח שחלף בסמוך למועצה הדתית הבחין בערימת אשפה חריגה. כשהתקרב לבחון אותה, ראה ספרי קודש, פרטים אישיים של זוגות שנישאו - וגם לוחות הנצחה. "זה ביזיון. מי זורק ככה ספרי קודש וחושף את הפרטים הכי אינטימיים של אנשים?", תהה. המשרד לשירותי דת: "מדובר בטעות שתתוקן"

ספרי קודש, לוחות הנצחה ופרטים אישיים - זרוקים על הכביש: צעיר שחלף היום (חמישי) בסמוך למועצה הדתית בנתניה הבחין בערימת פסולת חריגה מחוץ למבנה. כשהתקרב לראות במה מדובר, הוא נדהם לגלות שמדובר בספרי קודש ומ סמכים עם פרטים חסויים של תושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"חיפשתי חניה הבוקר מול הקניון, סמוך למועצה הדתית", סיפר דודו נחמיאס לחדשות 2 Online, "ערימה חריגה של פסולת תפסה לי את העין, וכשהתקרבתי לראות במה מדובר נדהמתי לגלות מלא ספרי קודש זרוקים ומפוזרים. המשכתי וראיתי גם לוחות הנצחה, קלסרים עם פרטים אישיים בהם גם מספרי תעודות זהות".

פרטים אישיים של זוגות - לעיני כל (דודו נחמיאס)

"היו בערימה גם תלושי שכר, הפקדות לבנקים ודפי חשבון, וגם כתובות ותיקים של זוגות שנישאו", סיפר נחמיאס שהתקשר לעירייה לדווח על המסמכים והחפצים שנזרקו לאשפה - ושאינם אמורים להיות חשופים לעיני כל או מושלכים סתם כך."זה ביזיון, אין לי הסבר לזה ועדיין לא נרגעתי. מי זורק ככה את כל הדברים האלה? מי משליך ספרי תורה וחושף את הפרטים הכי אינטימיים של אנשים כמו כמה הם מרוויחים ואיפה הם גרים? זו חוצפה", התרעם.

במשרד לשירותי דת מסרו כי מדובר בטעות שתתוקן במהרה: "מבדיקתנו עולה כי המועצה הדתית שכרה חברה לפינוי המשרדים והתכולה בהם. נעשתה טעות וחלק מהחומרים לצד ספרי קודש נזרקו. הדבר יתוקן לאלתר".