נזקי היורה: הפסקות חשמל ופקקים

הגשם הראשון גרם להצפות, פקקי תנועה וגם שיבושים משמעותיים בזרם החשמל. במהלך הבוקר עשרות אלפים סבלו מהפרעות בזרם החשמל, אך רוב התקלות תוקנו על ידי צוותי חברת החשמל. מה הסיבה לפגיעה בזרימת החשמל? ובאילו כבישים נרשמים עומסי התנועה? התשובות והרשימה המלאה - בפנים

הגשם הראשון הביא איתו גם את החושך: עשרות אלפי אזרחים קמו הבוקר (רביעי) באפילה בעקבות הפסקות חשמל, שנגרמו מהשילוב בין היורה לבין סופת החול שהכתה באזורנו לפני כשבועיים. תושבים רבים, בעיקר באזור גוש דן, דיווחו על מחסור בחשמל במשך שעות ארוכות, אך בחברת החשמל הדגישו כי ברוב המקומות החשמל הוחזר באופן מיידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה נרשמו תקלות בשכונות רבות בתל אביב והתקלה התפשטה גם לערים נוספות בגוש דן. במהלך הבוקר נרשמו תקלות גם באשקלון ובסביבתה. צוותים רבים של חברת החשמל נשלחו לטפל בתקלות, וכעת מדווחים בחברה כי היקף התקלות זהה ליום שגרתי.

מה הסיבה לתקלות? בחברת החשמל הסבירו כי הגורם הוא השילוב בין הגשם הראשון לבין הצטברות האבק והחול על קווי המתח.

בתגובה לגולשים הזועמים הרבים בעמוד הפייסבוק, השיבו בחברה כי "גשם ראשון מביא עימו תקלות במערכת החשמל - מדובר במערכת חיצונית העלולה להיפגע מנזקי מזג אוויר. למרות שנערכנו, שטפנו והחלפנו - אבק שהצטבר על שנאים וכבלי החשמל גרם למספר קצרים והפסקות נקודתיות בכמה מקומות".

חברת החשמל: "קצת סבלנות והכל יסתדר"

עוד הדגישו בחברה כי "כל התקלות ידועות ומטופלות על ידי עובדי חברת החשמל הנמצאים בשטח, קצת סבלנות והכל יסתדר". ערן, תושב רמת גן, סיפר לחדשות 2 Online על הבוקר החשוך: "קמתי עוד לפני השעון המעורר כי המזגן כבה ולא היה אוויר. שום אור לא נדלק ונאלצו להתארגן בחושך. במוקד לא ענו במשך חצי שעה, אבל אמרו בהודעה מוקלטת כי מוכרות תקלות באזור גוש דן".

לא רק מערכת החשמל מושפעת ממזג האוויר החריג: עומסי תנועה רבים נרשמים הבוקר ברחבי הארץ, וגם ראות לקויה בשל ערפל כבד בכבישים 386 ו-375 באזור ירושלים. כמו כן מספר כבישים ברחבי הארץ הוצפו מהגשמים, ובמשטרה ביקשו מהציבור לנהוג בזהירות, להקפיד על המהירות המותרת ולהישמע לשוטרי אגף התנועה. משרד הבריאות הזהיר מפני רחצה בים, בשל חשש לזרימת נגר וניקוז מזוהם לים.

הצירים הבאים הוגדרו כעמוסים במיוחד הבוקר על ידי אגף התנועה במשטרה:

כביש 1, מענבה לשורש ומבן שמן למחלף לוד.

כביש 2, מפולג לרבין ומגלילות מערב לסירה.

כביש 4, מדור לבצרה, מרעננה צפון לרעננה דרום ומראשון דרום לגשר ראשון.

כביש 5, ממחלף קסם לגלילות.

כביש 6 צפון, נשרים לנחשונים.

כביש 20, מדב הוז לשלום.

כביש 31, משוקת ללהבים.

כביש 38, משער הגיא לשמשון.

כביש 40, משערייה לטייסים

כביש 41, מבני דרום לנמל אשדוד.

כביש 42, מעין הקורא לגן רווה.

כביש 70, העמקים ליגור.

כביש 85, מראמה לכרמיאל.

כביש 444, מאפק לרנטיס.

כביש 471, משערייה למגדל אפק ומגת רימון לבר אילן.

כביש 554, מטירה לרעננה דרום.

כביש 752, נשר לצ'ק פוסט.