הפגנה אלימה ביפו: רעולי פנים פצעו שוטרים

רעולי פנים השליכו אבנים על מכוניות ושוטרים במהלך הפגנה למען אל אקצא. המפגינים שהניפו דגלי פלסטין חסמו את רחוב יפת עם פחים וצמיגים ובמקום פרצו עימותים אלימים. שישה שוטרים נפגעו קל ו-6 חשודים נעצרו

יידויי אבנים ופצועים גם בלב יפו: עשרות ערבים תושבי העיר הפגינו הערב (שלישי) במחאה על האירועים שהתחוללו בשבוע האחרון על הר הבית. הם הניפו דגלי פלסטין, חסמו את רחוב יפת, אחד הצירים המרכזיים בעיר, והשליכו אבנים על מכוניות ושוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים קראו "ברוח ובדם, נפדה את אל-אקצא" וחסמו צירי תנועה מרכזיים בעזרת פחים וצמיגים. רעולי פנים אף החלו להשליך אבנים על אוטובוסים ומכוניות - ולעבר ישיבה ברחוב טולוז.

חלק מהמפגינים תקפו את השוטרים שהגיעו למקום באמצעות בקבוקים, אבנים ומכות וגרמו לפציעתם של שישה מהם. השוטרים שנפצעו פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב.

בעקבות ההתפרעויות, המשטרה תגברה כוחות ברחובות יפת וטולוז ועצרה שני חשודים בתקיפת שוטרים וארבעה חשודים בחשד לביצוע ונדליזם.

מהמשטרה נמסר כי "למרות שמדובר בהפגנה שלא הוגשה בקשה לקיימה כדין, משטרת מרחב יפתח איפשרה את קיום ההפגנה מתוך רצון לאפשר את זכות המחאה ובמקביל העבירה מסר למארגנים כי עליהם לשמור על הסדר הציבורי".

דגלי פלסטין הונפו בהפגנה (yaffa48.com)

לאחר שהחלו המהומות התרכזו המפגינים באזור כיכר חאג' כחיל. כעבור זמן קצר, ההפגנה פוזרה תוך הידברות עם גורמי ההנהגה המקומית. שוטרי מרחב יפתח פרושים ברחבי העיר במטרה לשמור על הסדר הציבורי ולחזור לשגרה במהרה.