"אנחנו מפחדים לעזור, ירביצו לנו"

הרוכלים שהיו עדים לפיגוע בירושלים עלולים להיחקר, אך הם חוששים יותר מהפלסטינים. "יש כאן ארגונים עם מצלמות", סיפר אחד מהם. אחרים מזהירים ממלחמה. כתבנו סייר ברחוב

רחוב הגיא בעיר העתיקה ירושלים שבו אירע פיגוע הירי ביום שבת היה עמוס הבוקר (שלישי) בכוחות משטרה שנפרשו במקום. זמן קצר לאחר הפיגוע התעוררה סערה בעקבות תיעוד האירוע שבו נראו עוברי אורח צופים במתרחש מבלי לנקוף אצבע. לאחר שהוחלט על פתיחת חקירה לאיתור עדי הראייה שהיו במקום הפיגוע ולא ניסו למנוע אותו, יצא כתב חדשות 2 Online לדבר עם בעלי החנויות והדוכנים ברחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתה חייב להבין, אנשים כאן מפחדים", מסביר עלי כשנשאל מדוע איש לא עזר לאודל בנט, אלמנתו של אהרן בנט שנדקרה בפיגוע. "לא מפחדים מהמשטרה, יש כאן עוד ארגונים עם מצלמות שרואים מה קורה. אם היו עוזרים לאישה, זה לא טוב להם. אתה, אם היית רואה מתנחלים מרביצים לערבי, היית עוזר לו? היו מרביצים גם לך".

אחרים הסבירו את ההימנעות ממתן עזרה ואת המתיחות הקשה במחלוקת סביב מסגד אל אקצא. "ילד בן יום אצלנו מבין את החשיבות של המסגד. כאן, בין השערים, המסגד זה הכול", אומר אדם נוסף. "אני אומר לנתניהו: אתה צריך לשמור על השקט. גם אבו מאזן עדיין לא אמר להתחיל באינתיפאדה. אבל אם ימשיכו ככה באל אקצא, המלחמה תתחיל בגלל המסגד. לא נותנים לנו להיכנס וזה בנזין שעומד להתפוצץ".

והיו גם מי שהצהירו כי היו נוהגים אחרת בסיטואציה דומה. "אם מישהו נפצע, אני עוזר לו", אמר בעל חנות תיקי עור ברחוב. בכוונת המשטרה לאתר את עדי הראייה לפיגוע ולהעמידם לדין בגין עבירה של אי מניעת פשע.