מבשרת ציון: שריפה בבית כנסת, התקרה קרסה

במשך יותר משעתיים פעלו ארבעה צוותי כיבוי בשריפה שהשתוללה בבית כנסת במבשרת ציון, סמוך לירושלים. במהלך פעולות הכיבוי קרסה התקרה במקום, אך למרבה המזל לא היו נפגעים והכבאים הצליחו למנוע את התפשטות האש. הרקע לאירוע הוא ככל הנראה קצר חשמלי

בית הכנסת שנשרף במבשרת (דוברות כיבוי בית שמש)

כבאי תחנת בית שמש הוזעקו בשעות הבוקר המוקדמות (שני) לבית כנסת במבשרת ציון, סמוך לירושלים, בעקבות דיווח על שריפה גדולה שמשתוללת במקום. בהגיעם הבחינו הכבאים כי בית הכנסת בוער כליל וכי נשקפת סכנה גדולה למבנים סמוכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארבעה צוותי כיבוי ומנוף גבהים החלו בפעולות כיבוי במקביל להגנה על המבנים מסביב. במהלך כיבוי השריפה קרסה תקרת בית הכנסת אך למרבה המזל לא היו באירוע נפגעים. לאחר כשעתיים הצליחו הכבאים להשתלט על האש ומנעו את התפשטות השריפה.

(דוברות כיבוי בית שמש)

(אלי שמע)

הכבאים נכנסו לתוך בית הכנסת במטרה לחלץ מהמקום ספרי תורה, שהועברו לאנשי בית הכנסת. כל ספרי התורה חולצו מבית הכנסת ללא פגע, למעט נזק שנגרם לכיסויים של חלק מהם.

מחקירה ראשונית עולה כי השריפה פרצה ככל הנראה כתוצאה מקצר חשמלי. כבאי בית שמש בשיתוף משטרת ירושלים בדקו את צילומי מצלמות האבטחה ומהם עולה שאיש לא הגיע לבית הכנסת במהלך שעות הלילה והבוקר. מהצילומים עולה עוד כי כבר במהלך הלילה הסתמנה תקלה שככל הנראה גרמה לקצר.